Перейти до основного вмісту

Етносейшен у Хмельницькому

26 і 27 липня вперше відбудеться «Гальчевський-фест»
24 липня, 16:21
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Форум просто неба присвячений пам’яті легендарного Якова Гальчевського, отамана Орла Подільської повстанської групи. Нагадаємо, Яків Васильович Гальчевський (1894—1943 рр.) був  видатним військовим діячем, організатором загонів народної самооборони на Холмщині, полковником армії УНР, письменником та громадським діячем.

— 1920 року більшовики знищили його оселю в Подільській губернії, сьогодні — Вінниччина. Брата катували та розстріляли. Після цього головною метою життя Якова Гальчевського стала протидія більшовицькій Росії. Ним керувала не лише особиста помста. Отаман Орел був переконаний, що без боротьби за себе українці стануть «етнографічною масою», а Україна — «колонією чужих народів». Гальчевський проявив себе стратегічним полководцем у армії УНР і талановитим публіцистом. Його праці вимагають сьогодні нашого осмислення і допоможуть краще зрозуміти себе та геополітичний світ навколо, — розповідає програмний директор фестивалю Валерій ГЛАДУНЕЦЬ.

Заходи відбудуться у Молодіжному парку та у Школі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва м. Хмельницького. Зокрема, на фесті представлять працю «Микола Будник і кобзарство» професора та етномузиколога Михайла Хая, книгу «Батькам скажеш, що був чесним» про російсько-українську війну 1917—1920 років від історика Романа Коваля. На літературних читаннях лунатимуть твори молодих авторів — Мальви Кржанівської, Софії Рудої, Сашка Обрія і Дмитра Ланюка.

На фесті  працюватиме й сцена авторської пісні. Виступатимуть українські кобзарі та лірники — лідер гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко (на фото),  ветеран АТО Ярема Шевчук, Святослав Силенко, Андрій Ляшук, Михайло Хай. А в Молодіжному парку лунатиме рок: хед-лайнери — гурти «КораЛЛі» з Івано-Франківська та «Тінь Сонця» з Києва. Також виступлять OLEUM, «Варйон», «Телері» та «PoliКарп».

26 липня відбудуться нічні кінопокази стрічок — «Кіборги» Ахтема Сеїтаблаєва та «Добровольці Божої чоти» Леоніда Кантера. 27 липня глядачіві запросять на збірний етносейшн за участі різних гостей фесту.

Організатори форуму запропонують взяти участь у історичних диспутах, побувати на виставках робіт народних майстрів, подивитися на сучасну військову техніку та стрілецьке озброєння, також представлять світлини воїнів — учасників бойових дій на сході та плакати військових діячів армії УНР.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати