ГIПОТЕЗИ
Інопланетян можуть знайти протягом найближчих 20 років
Неземні цивілізації, які існують у нашій Галактиці, можна буде виявити вже протягом найближчих 20 років. Такий прогноз зробив астроном Сет Шостак, співробітник каліфорнійського Інституту пошуку неземних цивілізацій. Якщо за цей час за допомогою новітніх технологій у Всесвіті не вдасться виявити неземне розумне життя, то його, швидше за все, взагалі не існує, повідомляє Korrespondent.net. За підрахунками Сета Шостака, в нашій Галактиці нараховується від 10 тисяч до 1 мільйона джерел радіосигналів, частина з яких, можливо, випускається розумними істотами. Щоб виявити інопланетний розум, потрібно обстежити всі джерела радіосигналів. Оскільки в на шій Галактиці нараховується близько 100 мільярдів зірок, потрібно перевірити кожну з них. Астроном передбачає, що розвиток комп’ютерів та радіотелескопів дозволить впоратися з цим неймовірним щодо складності завданням.
Відключайте мобільні під час грози
Китайська влада попереджає про небезпеку, яку можуть представляти мобільні телефони під час грози. У цьому на власному гіркому досвіді нещодавно пересвідчилася група з 15 туристів, які приїхали подивитися на Велику китайську стіну. Добравшись на місце, вони потрапили в грозу. Один із туристів вирішив кудись зателефонувати, і раптом розряд уразив усіх членів групи. Щоправда, ніхто не загинув, але всі потрапили до лікарні з опіками різного ступеня. Газети повідомляють ще пр о один подібний випадок, який стався цього року і закінчився трагічно: людина, яка намагалася телефонувати під час грози, загинула. Експерти пояснюють, що електромагнітні хвилі, які випромінює мобільний телефон, можуть притягнути розряд атмосферної електрики. Причому для цього необов’язково навіть телефонувати: достатньо, щоб мобільник був просто включеним, передає obozrevatel.com.ua.
У вивченні зоряних вибухів допомагає... яєчна шкаралупа
Німецький дослідник Фальк Віттель та його колеги з університету Штутгарта виявили, що вибухи зірок, особливості руйнування будівель та інших об’єктів можна вивчати за допомогою звичайної яєчної шкаралупи, повідомляє Membrana.ru. Вчені просвердлили в шкаралупі яєць отвори, видалили вміст, очистили внутрішній простір і висушили шкаралупу в мікрохвильовці, після чого провели низку експериментів. За допомогою гумок вони катапультували шкаралупу на підлогу, згодом вивчаючи масштаби руйнування. Крім того, дослідники заповнювали шкаралупки воднем, вішали їх вертикально в поліетиленовому пакеті, а потім підпалювали водень і, таким чином, спостерігали «вибухи зірок». Зокрема, вчені пересвідчилися в думці, що закриті, подібно снаряду, об’єкти, незалежно від їх розміру ч и сили вибуху, руйнуються на маленькі або великі частини за певною моделлю, яку можна прогнозувати. Це далеко не перший випадок, коли вчені використовують для наукових експериментів звичайні, але несподівані матеріали. Наприклад, для пошуку відповідей на фундаментальні запитання фізики застосовувалися шоколадки M&Ms.
Чим харчувалися солдати Наполеона?
У Японії відтворено рецепт найперших консервів часів Наполеона Бонапарта. Ексклюзивну партію виготовлено з нагоди 200 річного ювілею цього продукту, що відзначається зараз, передає News.Battery.Ru. Технологію зберігання готових страв у герметичних ємностях започаткував паризький кухар Франсуа Аппер. Винахід одразу було поставлено на потік для наполеонівської армії, яка без кінця воювала, а кулінару Бонапарт присвоїв звання «Добродійник людства». Японські фахі вці виготовили п’ять видів консервів точно за рецептами Аппера. Меню французького солдата початку ХIХ ст., зокрема, включало густий бульйон консоме, юшку з овочів, суп із відварної яловичин и пот-о-фе, меланж із квасолі з шампіньйонами, а на десерт — полуничне пюре. Їх було урочисто розкрито і продегустовано в токійській штаб-квартирі Японського консервного товариства. Втім, у широкий продаж їх не запускатимуть через дорожнечу.