Перейти до основного вмісту

Глінка та дипломати

28 грудня, 00:00
ОСОБЛИВО ЕФЕКТНО ВИСТУПИЛИ СОЛІСТИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ ТЕТЯНА АНІСІМОВА ТА ДМИТРО ПОПОВ / ФОТО ОЛЕКСАНДРА БУРКОВСЬКОГО

У Посольстві Росії в Україні відбувся останній цього року камерний концерт із цілої серії посольських вечорів, присвячених видатним діячам культури.

Передноворічний концерт був присвячений 200-річчю з дня народження Михайла Івановича Глінки. Він складався з камерних творів видатного російського композитора, творчість якого була пов’язана й із українською землею. Пригадали й про легендарну Качанівку Чернігівської області, в якій любив бувати композитор і з якою були пов’язані не лише його романтичні переживання: цей мальовничий маєток був місцем відпочинку й творчого натхнення Глінки. Тут, до речі, був написаний знаменитий марш Чорномора до опери «Руслан і Людмила» й навіть уперше виконаний за допомогою гостьового імпровізованого оркестру…

У парадній залі посольства музична, культурна та бізнес-еліта України, а також посли країн СНД (Азербайджану, Вірменії, Узбекистану, Молдови, Казахстану) та Німеччини отримали можливість натішитися вокальною камерною спадщиною Глінки у виконанні солістів Національної опери України Олега Сичова, Дмитра Попова, Тетяни Анісімової та аспірантки Національної музичної академії України Олександри Пашкової. Прозвучали відомі романси композитора на слова російських поетів Жуковського, Пушкіна, Кукольника, Голіцина: «Я помню чудное мгновенье…», «В крови горит огонь желанья», «Скажи, зачем явилась ты», «Признание», «Сомнение», «Не искушай», італійські канцонети «Як у вільних просторах», «До цитри» та інші. Також прозвучала Незакінчена соната ре-мінор, що досить рідко виконується (написана Глінкою у 21 рік), в інтерпретації лауреата міжнародних конкурсів альтиста Олександра Лагоші. Не обійшлося й без подарунків. Монографію «Странствия Глинки» Сергія Мамаєва та Сергія Тишка отримав Посол РФ В. С. Чорномирдін. Як зауважив один із авторів — С. Тишко, другий том видання вийшов завдяки допомозі російських дипломатів.

Приємно й дуже важливо, що, незважаючи на всі події, що відбуваються в нашому неспокійному світі, високе мистецтво залишається вічною константою і все ще слугує міцним мостом культурних зв’язків між Росією та Україною.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати