ГОЛОС ІЗ FACEBOOK

Лоран Фабіус, Міністр закордонних справ Франції:
— Не можна залишатися байдужим до подій, які відбуваються у декількох сотнях кілометрів від нас. Франція має намір діяти. Цілком очевидно, те, що відбулося вночі, жах і не це може не викликати обурення. Потрібно якомога швидше відновити мир і обидві сторони мають почати діалог. Але люди, які відповідають за це, не можуть залишитися безкарними.
Аманда ПОЛ, політичний аналітик і програмний директор Центру європейської політики, Брюссель:
Європейський Союз не може далі сидіти, склавши руки. Необхідно негайно скликати позачерговий саміт. І застосовувати санкції та замороження активів.
Франк-Вальтер ШТАЙНМАЙЄР, федеральний міністр закордонних справ Німеччини :
— Сьогодні ми стали свідками драматичних годин у Києві. Новини про нову ескалацію насильства приголомшливі. Те, що протягом сьогоднішнього дня були вбиті і поранені, шокує нас. Я засуджую будь-які форми насильства. Той, хто вважає, що застосування сили в Україні — це вихід з нинішньої ситуації, той помиляється. В перебігу дня мали місце насильство і протидія насильству, але тепер силовики мають взяти на себе відповідальність за забезпечення деескалації і запобігання ще більшому розширенню застосування сили. Скажу однозначно: той, хто у ці години візьме на себе відповідальність за рішення, які призведуть до подальшого кровопролиття, повинен також знати, що стриманість, до якої вдалася Європа щодо ухвалення рішення про особисті санкції, безперечно буде переглянуте.
В НІЧ З 18 НА 19 ЛЮТОГО. КИЇВ
Джон БЕРД, міністр закордонних справ Канади:
—Канада засуджує однозначно насильство, яке призвело до загибелі десятків українців. Я буду проводити консультації з нашими союзниками і країнами- однодумцям, щодо координованого плану дій на найближчі дні. Всі варіанти залишаються відкритими, в тому числі шляхом розгортання цілеспрямованих санкцій відносно винних.
Ульріх ШПЕК, старший науковий співробітник Європейського центру Карнегі, Брюссель:
— Янукович намагається завершити протистояння між ним і Майданом за допомогою сили. З усіма їхніми деклараціями, ні США, ні ЄС не в змозі захистити мирну акцію протесту. Надіслані Януковичу і Путіну сигнали не були досить сильними. Обидва, схоже, вважають, що насильницький розгін є дієвим засобом, аби утримати Україну під контролем.
Вони, можливо, прорахувалися, наскільки країна збурена. Негативна реакція в Україні, ймовірно, буде сильною, особливо на заході. Країна може розпастися на шматки, оскільки західні регіони більше не визнаватимуть уряд законним і легітимним.
Негативна реакція може бути також сильнішою, ніж передбачалося, враховуючи побоювання Заходу. Проте ЄС і США, найімовірніше, лише покарають Януковича і його «сім’ю» певними санкціями. Малоймовірно, що Путіна розглядатимуть як такого, хто несе пряму відповідальність. В будь-якому разі, відносини з Москвою надалі охолоджуватимуться і лише зростатиме скептицизм щодо можливості взаємовигідної співпраці з Путіним.
Фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»
Випуск газети №:
№31, (2014)Рубрика
Тайм-аут