Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Григорій СУРКІС: «Ми націлилися на завоювання Кубка чемпіонів»

23 грудня, 00:00

 

БУКМЕКЕРИ ЗМІНИЛИ ДУМКУ

— З чим пов’язане несправедливе рішення про включення в Лігу чемпіонів лише однієї української команди?

— Футбол, на велике щастя, розвинув таку велику швидкість, що не завжди преса встигає за його розвитком. «Спорт-Експрессе», а слідом за ним й інші видання без будь-яких посилань на компетентні джерела, зокрема УЄФА чи комітет із питань клубних змагань, наводить таблиці, виходячи з яких 1999 року українські команди представлені в Лізі чемпіонів лише в однині. Шановані мною видання, які тиражували думку про те, що не братимуться до уваги результати сезону 1998—99, введені кимось в оману. Формулу остаточно ухвалять у Швейцарії в середині січня. Наша національна асоціація на сьогоднішній день посідає 13-те місце й опуститися нижче не може. Отже, нашу країну буде представлено в Суперлізі двома командами.

— Які етапи підготовки «Динамо» до нового сезону?

— Команда нині перебуває у відпустці, усі гравці відпочивають, за винятком двох футболістів: Олега Лужного, котрий зараз у Лісабоні на оглядинах у «Бенфіці», й Олександра Головка, який проходив з 14 числа в Ліверпулі тестування. З 29 грудня почнеться підготовчо-тренувальний цикл. Виділимо такі його етапи. З 5 до 21 січня — збір у Руйті (Німеччина), з 23 до 31 — участь у Кубку Співдружності в Москві, 10 лютого товариський матч із «Міланом». З 15 лютого до 2 березня — тренувальний збір у Кейсарії (Ізраїль), звідки команда вилітає в Мадрид.

— Які цілі динамівців?

— Наша команда вийшла в чвертьфінал, завдання ставляться найвищі. Ми націлилися на завоювання (це бажання і мрії) Кубка європейських чемпіонів. Вважаю, що сьогодні нас поважають у Європі, команда на останній частині дистанції групового турніру цілком наочно довела, що в неї є всі підстави претендувати на звання гранда європейського футболу. А проблеми, які вона сама собі створила в першому матчі з «Панатінаїкосом», підкреслюють радше не слабкість команди, а її силу, її волю, мужність. Посівши перше місце в нашій групі, за правом стали чвертьфіналістами. Ви, напевне, знайомі з оцінками букмекерських контор, зокрема лондонських. «Динамо» сьогодні на шостому місці, ставки приймаються 8:1. Це означає, що ми поліпшили своє котирування з моменту старту Ліги чемпіонів на 35 — 40 балів. Що під кінець року дозволило нам виступити гідно? Передусім титанічна праця головного тренера й усієї команди, яка дозволила знайти психологічну впевненість і набрати фізичні кондиції. Я вже не кажу про майстерність, яка шліфується щоденною роботою, що дало нам змогу другий рік поспіль пройти груповий турнір. Це вже не випадковість, а закономірність.

Розкрилися з кращого боку деякі гравці, котрі в попередніх сезонах не мали змоги це зробити, бо не потрапляли у склад. І в цьому мудрість Валерія Васильовича Лобановського. Він, мабуть, притримував такого гравця як Белькевич. І, як виявилося, Валентин уміє грати у футбол добре, про нього відразу заговорили як про футболіста, котрий неначебто багато років грає в основному складі київського «Динамо». Гравець, із чиїх результативних передач забивалися голи, які вирішили результати останніх матчів. Іншими словами, селекційна політика клубу націлена на те, щоб ми брали гравців, котрі підходять під модельні показники київського «Динамо», щоб команда, йдучи на зимові канікули, підібрала чотирьох-п’ятьох виконавців, які могли б потенційно посилити гру нашої команди.

ЗГОДА Є ПРОДУКТОМ НЕСПРОТИВУ ТРЬОХ СТОРІН

— Що ви скажете про долю Олега Лужного?

— Київське «Динамо» підписало контракт із «Бенфікою», де є ряд вимог, при виконанні яких Лужний стає гравцем цього клубу. Говорячи про Олега Лужного, хочу сказати, що футболіст, котрому сьогодні за 30, ветеран і капітан нашої команди, зробив дуже багато для успіху цього сезону. На мій погляд, він заслуговує, аби подальші кілька років, скільки йому призначено, пограти в одній із західних команд, влаштувати побут своєї родини, познайомитися із західним способом життя. Коли говорити щиро, була джентльменська угода між керівництвом клубу й Олегом Лужним, а контракт у Лужного кілька років тому закінчився, але ми належимо до категорії людей, котрі не зраджують своїх слів та обіцянок. Першим виявив бажання бачити Лужного клуб «Бенфіка». Я думаю, що лісабонська команда не потребує рекомендацій. Добре відомий і головний тренер цього клубу пан Сунес. Олег нині перебуває в Лісабоні, пройшов медогляд. На жаль, цей клуб сьогодні не в найкращому фінансовому становищі, шукає можливості, для того, щоб виставити банківські гарантії, а ми даємо таку можливість і йдемо назустріч «Бенфіці». І Олег, якщо найближчими кількома днями ми отримаємо банківські гарантії, стане гравцем «Бенфіки».

Тому прес-служба київського «Динамо» утримується від коментарів, коли західна преса тиражує й доводить, що гравець Олег Лужний уклав контракт. Контракти мають різну силу. Юридичну силу контракт має лише тоді, коли обидві сторони виконують усі свої зобов’язання. У даній ситуації бере участь три сторони: два клуби і гравець. Три сторони повинні виконати свої зобов’язання, й тільки тоді цей контракт набере чинності. Поки що протягом кількох днів «Бенфіка» порушує терміни зобов’язань. Тож я не виключаю, що Олег Лужний повернеться в Київ і, можливо, поїде на оглядини в «Шеффілд Уендсдей». Цей клуб також воліє бачити його в своїх лавах.

— А що ж Головко?

— Він є футболістом основного складу київського «Динамо», він нам потрібен. «Ліверпуль» був готовий купити Головка ще під час групового турніру. Але ми не продали. А тепер Головко з’їздив у Ліверпуль, після чого вирушив транзитом через Емірати відпочивати на Мальдіви. 28 числа Саша буде в Києві, якщо його контракт не буде підписано. Учора ми розмовляли з ним. Контракт можуть не підписати не тому, що гравець поганий, а тому, що західні клуби завжди підбирають на потрібну команді позицію кількох гравців. Жерар Ульє хоче бачити Сашу в «Ліверпулі». Однак із урахуванням того, що це його перший трансфер з моменту приходу в «Ліверпуль», він ставиться до нього дуже обережно. Саша по телефону повідомив, що, коли не відбудеться цей трансфер, із задоволенням повернеться в клуб і виконуватиме свої обов’язки.

Від редакції. Як вже повідомляв «День», «Ліверпуль» готовий підписати контракт із камерунцем Ригобертом Сонгом, тому вельми вірогідна поява Головка в Києві.

ПРАВДА Й ДОМИСЛИ

— Решта гравців залишаються в «Динамо»?

— Кажучи про трансферну політику, хочеться побажати, аби не було навколо неї істерії, яку, на жаль, нагнітають ЗМІ. Усе, що писалося з приводу Шевченка, — це домисли. Як бачите, Шевченко, як і півтора року тому, коли щойно починали писати про його можливий перехід у «Мілан», залишається у складі київського «Динамо». Шевченко ще принаймні півроку гратиме в «Динамо». Необхідності розлучатися з Шевченком у клубу немає. Фінансове становище на сьогоднішній день дозволяє клубу не продавати таких «зірок», як Шевченко. Як говорить Лобановський, ми почали створювати команду-зірку. І ця команда-зірка, уже почала, на щастя, сама народжувати вже не зірочок, а зірок. І практично до кожного гравця «Динамо» виявляють цікавість за кордоном.

Проте зважена трансферна політика клубу дозволить нам зробити все можливе, аби боєздатність колективу зберігалася.

— Юрій Калитвинцев уже грає за «Трабзонспор»...

— Мабуть, це єдиний перехід, який відбувся. Юрій змінив клуб «Динамо» (Київ) на турецький клуб «Трабзонспор». Сума трансферу становила $2 млн.

— Що ви скажете про придбання клубу?

— На оглядини ми викликали сімох. З «Шинника» (Ярославль) ми запросили Сергія Серебнянникова (на думку Давида Кіпіані, це один із найперспективніших форвардів Росії), Андрія Співака — лівого півзахисника з «Металурга» (Донецьк), Дмитра Балашова, котрий торік був у нас на зборі, але, на жаль, дістав травму й був прооперований. Ми за ним стежили і вважаємо за потрібне, аби він провів ще один тренувальний збір. У захисника Володимира Єзерського закінчився контракт із «Карпатами» (Львів).

Чергове наше придбання — Дмитро Романенко, півзахисник «Десни» (Чернігів). Ілля Близнюк їде з нами на всі три збори. Він після дуже тяжкої травми заднього хрестоподібного м’яза колінного суглоба постійно протягом трьох місяців був у нас. Процес реабілітації перебігає чудово. До речі, не було в цілому світі випадку повернення у спорт із такою травмою. В одужанні Близнюка заслуга лікарів під керівництвом академіка Лінько, котрий оперує всіх наших спортсменів. Сергій Баланчук, вихованець київського «Динамо», один із чудової четвірки гравців 75 року народження, котрих 93 року попереднє керівництво клубу продало в «Борисфен», вихованці Крощенка. І нарешті нападаючий Володимир Мазур із «Газовика» (Комарно).

№246 22.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати