І ТАКЕ БУВАЄ
Англійці за персональні бомбосховищаАнглійці за персональні бомбосховища
У Великій Британії за 50 тисяч фунтів можна придбати комфортабельне бомбосховище. Такий «товар» запропонувала днями британцям одна з сталеливарних компаній. Двоповерховий будинок-бункер, як стверджують його проектувальники, захищає від куль, уламків та вибухів у безпосередній близькості від нього автомашин, начинених вибухівкою. За додаткову плату це сховище можуть обладнати куленепробивними вікнами, кожне з яких коштує 1 тисячу 300 фунтів. Ще за 3 тисячі 500 фунтів будинок можуть забезпечити масивними вхідними дверима на зразок сейфових.
Будинок-бункер має значні розміри, обладнаний усіма зручностями, в ньому одночасно можуть перебувати кілька сімей. Такі сховища пропонують будувати для клієнтів, які мають вільну площу на зайнятих під вілли, замки та інші будівлі ділянках землі, щоб у них можна було швидко переміститися у разі небезпеки. Для їх складання потрібні зусилля 4 робітників протягом 10 годин.
За заявою виробників таких комплексів, вони спочатку були призначені для використання у збройних силах під командні пункти або в банках для обладнання спеціальних приміщень. Однак з урахуванням загрози війни з Іраком та ймовірністю терористичних атак на Британських островах виробники сховищ вирішили зробити цей «товар» доступним для всіх бажаючих. Сталеливарна компанія вже почала отримувати замовлення на виробництво будинків- бункерів.
Власник іспанської дискотеки «дістав» сусідів
Верховний суд Іспанії вперше в історії країни затвердив вирок, згідно з яким за систематичне перевищення норм допустимого шуму власника дискотеки у місті Паленсія засуджено до двох років ув’язнення.
Власник дискотеки «Чапо» Хосе Гарсіа де Хуан до цього неодноразово отримував попередження про неприпустимість порушення правил. Його чотири рази штрафували на загальну суму 13,8 тисячі євро, однак він не вжив відповідних заходів для обмеження шуму, оскільки прибуток від дискотеки багаторазово перевищував штрафи.
Суд розглянув справу де Хуана на основі позову, поданого жителями розташованих поруч з «Чапо» будинків, в яких рівень шуму перевищував 30 децибелів. Суд постановив, що злісне порушення власником дискотеки існуючих правил «заподіяло шкоду здоров’ю людей і заважало їх нормальному життю». Багато жителів, передусім діти, через сусідство дискотеки мали різні недуги, страждали на безсоння, відчували постійну втому та роздратування. Де Хуана засуджено також до великого штрафу, на основі якого виплачуватимуть компенсацію потерпілим. Його заклад закрито на три роки.
Повідомляючи про це безпрецедентне рішення суду, іспанські ЗМІ нагадують, що Іспанія посідає друге, після Японії, місце у світі за рівнем «акустичного забруднення навколишнього середовища». Проблема шуму в Іспанії останнім часом викликає зростаючі протести, і з нею почали активно боротися.
Наймолодші мами в Європі — португалки
Жінки Португалії виходять заміж раніше, ніж жінки інших країн Європи. За даними дослідження Єврокомісії, проведеного у зв’язку з Міжнародним жіночим днем, перший шлюб вони беруть в середньому у віці 25,2 року.
Одразу після португалок у списку бельгійки та гречанки — 26,3 і 26,6 року, відповідно. Замикають список датчанки та шведки, які вважають за краще зв’язувати себе сімейними путами якомога пізніше. Згідно зі статистикою ЄС, раніше за інших народжують первістків також португалки. За ними — австрійки. Пізніше за всіх народжують англійки та голландки — в середньому після 28 років. Взагалі ж на одну жінку в Євросоюзі припадає по 1,47 дитини. Найкращі показники тут мають француженки та ірландки — 1,98 і 1,90.
Зовсім не так добре йдуть справи в Португалії з освітою жінок. Лише 11 відсотків з них мають вищу освіту. Лідерами за цим показником є Фінляндія та Ірландія — 36 і 33 відсотки.