Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Iдея проста – все в наших руках»

У Рівному ковалі з усієї України майстрували... життєві цінності
01 вересня, 09:34
ФОТО НАДАНО АВТОРОМ

У Рівному четвертий фестиваль ковальського мистецтва «Металеве серце України» об’єднав майже 80 майстрів із 11 областей, розповіла ініціатор проекту Ніна Крока. А іноземець цьогоріч приїхав тільки один — голландець Хууб Сенсен. Він на фестивалі вже традиційний гість. Окрім майстер-класів, майстер презентував рівнянам винахід, який дозволяє ковалям працювати без «Путінського газу».  У цій конструкції використовується велосипед, під’єднаний до горна. Аби привести апарат в дію, потрібно крутити педалі. Хууб Сенсен запевняв, що у Європі чимало людей думають про українців. «Захід — із вами», — переконував голландець.

Тематика цьогорічного фестивалю — патріотична. Доки ковалі працюють у кузнях просто неба, усі охочі можуть оглянути експозицію їхніх скульптур. Вони — про Україну та боротьбу за мир. Охочі мають можливість голосувати за роботу, яка вразила найбільше. Автори переважно використовували національну  символіку — обриси герба, карти України. А Хууб Сенсен представив скульптуру про віру та духовність. Вона має вигляд сходин, на кожній з яких вгадуються чиїсь силуети. А на вершині — розп’яття. Це уособлення того, що кожне покоління стає ближчим до Бога, пояснив коваль. Над цією роботою він працював під час попереднього фестивалю. Водночас голландський майстер розповів, що вже має українських учнів. Так, коваль із Рівненщини Сергій Торуля кілька разів їздив до Хууба Сенсена постажуватися, а тепер запрошує його, щоб іноземець проводив майстер-класи для тих, хто опановує це ремесло в навчальному закладі центру зайнятості.

Головною скульптурою цьогорічного фестивалю стали велетенські  долоні, з яких проростає дерево. Робота має назву «Життєві цінності». Її ще напередодні фесту встановили на алеї кованих скульптур. Натомість ковалі з інших міст вже традиційно оздоблюватимуть «Життєві цінності» власними виробами.

«Зважаючи на ситуацію в країні, головна скульптура фестивалю цьогоріч саме така. А ідея проста — все в наших руках. Що несемо, те й маємо, що тримаємо, те й проростає. Звідси й долоні, — пояснює автор роботи Артем Вольський. — Із них росте символічне дерево, на якому є сім основних цінностей: любов, духовність, мир, милосердя, час, якого не вистачає, достаток та сім’я. А учасники фестивалю куватимуть обереги для цих цінностей. Їх насамкінець прикріплять до дерева». Над цією скульптурою Артем Вольський працював більше півроку. Робота — заввишки чотири метри, а важить майже три тонни.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати