Iмітація бурхливої діяльності
Десять правил показати босу, що ви буквально палаєте на роботі![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20090820/4146-8-2.jpg)
1. Ніколи не ходіть без документа в руках. Люди з документами в руках виглядають, як напружено працюючі працівники, котрі йдуть на важливу зустріч, радить rabota.mail.ru. Люди з порожніми руками виглядають так, наче збираються до кафе. Люди з газетою в руках виглядають, ніби йдуть у туалет. Крім того, обов’язково тягніть із собою купу всіляких паперів, коли йдете увечері додому, створюючи таким чином враження, що ви працюєте більше, ніж насправді...
2. Використовуйте комп’ютер, щоб виглядати зайнятим. Щоразу, коли ви використовуєте комп’ютер, це виглядає як «робота» для випадкового спостерігача. Ви можете відправляти й отримувати особисту електронну пошту, взагалі, робити все що завгодно, що навіть віддалено не пов’язане з роботою. Це не зовсім ті соціальні переваги, про які хотіли б сказати прихильники комп’ютерної революції, але й ці також непогані. Якщо вас спіймає бос — а він вас обов’язково спіймає, — ваш найкращий захист — заявити, що ви вивчаєте нове програмне забезпечення, і таким чином заощаджуєте гроші, які довелося б витратити на ваше навчання.
3. Бардак на столі. Вище керівництво може йти, залишаючи стіл порожнім. Для всіх інших це виглядатиме так, наче ви працюєте недостатньо напружено. Складіть купи документів навколо свого робочого місця. Для спостерігача торішня робота виглядає так само, як і поточна, значення має лише обсяг. Нагромадьте їх і в широчінь, і угору. Якщо до вас має хтось прийти, зарийте документ, який вам знадобиться, в середину купи, й шукайте його, коли відвідувач прийшов.
4. Автовідповідач. Ніколи не відповідайте на телефонні дзвінки, якщо у вас є автовідповідач. Люди вам телефонують не для того, щоб дати вам щось за нічого — вони телефонують тому, що хочуть, аби ви робили роботу для них. Так жити не можна. Пропускайте всі дзвінки через автовідповідач. Якщо хтось залишає повідомлення для вас і воно загрожує роботою, відповідайте на нього під час обідньої перерви, коли ви знаєте, що людини немає на місці — це створює враження про вас як про людину дуже відповідальну й добросовісну.
5. Виглядати нервовим і роздратованим. Необхідно старатися постійно виглядати нервовим і роздратованим, щоб у босів складалося враження, що ви весь час зайняті.
6. Йдіть з роботи пізно. Завжди йдіть з роботи пізно, особливо якщо бос ще на місці. Ви можете читати журнали й книжки, на читання яких завжди бракувало часу допізна, перед тим як піти. Переконайтеся в тому, що ваш шлях до виходу пролягає повз двері боса. Відправляйте важливі повідомлення в неробочий час (21:35, 7:05 і т.п.) і під час державних свят.
7. Штабельна стратегія. Недостатньо понакладати багато документів на столі. Складіть на підлозі якнайбільше книжок (найкраще підходять товсті комп’ютерні посібники).
8. Креативні зітхання. Голосно зітхайте, коли навколо багато народу, щоб справити враження, що ви під жахливим тиском.
9. Побудова словника. Переглянете кілька комп’ютерних журналів і завчіть жаргонні слівця й назви нових продуктів. Вільно користуйтеся ними в розмовах з босами. Пам’ятайте: не обов’язково, щоб вони вас розуміли, але звучати це буде вражаюче.
10. Будьте уважними, й не надішліть ці поради помилково босу!
Випуск газети №:
№146, (2009)Рубрика
Тайм-аут