Перейти до основного вмісту

Інтерактивні ідеї та креативні реалії

У місті Лева відбудеться Міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові» (14–29 серпня)
14 серпня, 13:34
Фото – архів з ФБ-сторінки фестивалю «Музика в старому Львові»

Основною концепцією цьогорічного, вже восьмого за ліком, фестивалю «Музика в старому Львові» в рамках партнерської співпраці з фестивалем «Музика в старому Кракові» є представлення Львова як міста з особливим архітектурно-історичним ландшафтом, пам’ятками європейської культури та історії, традиціями, інтерактивними ідеями та креативними реаліями.

Організатором заходу незмінно є Львівська національна філармонія. Директор – Сергій Бурко.

Втілювачі проєкту «Музика в старому Львові» підготували для публіки десять цікавих подій, кожна з яких, обіцяють,  демонструватиме багатовимірність, різноманітність та унікальність музичної культури міста. Йдеться про концерти духовної, давньої музики та всіма знані й улюблені класичні композиції у виконанні відомих колективів і солістів.

Концерт-відкриття фестивалю – сьогодні, 14 серпня, у Митрополичих садах,  де Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» під керівництвом Тараса Вергуна, а також арфістка Іванна Митроган виконають світові шедеври класичної музики про кохання (Моцарта, П’яццолли, Вівальді, Брамса, Шуберта, Штрауса), романтичні серенади, музику The Beatles та саундтреки з популярних фільмів про кохання. Програма має назву «Класика в саду».

Наступний концерт відбудеться завтра, 15 серпня, у Музеї історії релігії. В афіші – твори Карла Фрідріха Абеля, Георга Фрідріха Генделя,  Жака Лакмана та Йоганна Себастьяна Баха. Слухачі  матимуть можливість почути старовинний інструмент з м’яким, делікатним звучанням та неповторним оксамитовим тембром – попередницю сучасної віолончелі віолу да гамба, яка була дуже популярною в XVII столітті і для якої створювали музику найвідоміші композитори.Гратиме на віолі віртуоз Рафал Горчинський (Краків).

20 серпня вперше у Львові виступить польський органіст Анджей Бялко, який виконає органну музику епохи бароко та митців-романтиків. Концерт, у програмі якого твори з Варшавської табуляції XVII століття, також, зокрема,  композиції Фелікса Мендельсона, Владислава Желенського та Ференца Ліста, відбудеться також у Музеї історії релігії.

Наступного дня, 21 серпня, у Палаці Потоцьких на публіку чекає «Віртуозний феєрверк», і це – музика Ніколо Паганіні, Пабло де Сарасате, Ференца Ліста, Петра Чайковського, які прозвучать у виконанні  відомої української скрипальки Богдани Півненко та її учнів – Корнія Шелдунова, Сандри Василькової та Діани Коваль, яким аплодують у багатьох країнах.

Участь у фестивалі беруть також львівські виконавці – Андрій Кушнір (скрипка), Олеся Масник (скрипка), Анна Іванюшенко, ансамбль «Калофонія», Галицький академічний камерний хор та квартет бандуристок «Львів'янки».

Говорять організатори «Музики у старому Львові» і про особливу подію –  святковий концерт «Присвята 30-річчю Незалежності України», що пройде 24 серпня у соборі Святого Юра, де у виконанні оркестру «Віртуози Львова», квартету бандуристок «Львів’янки» та дуету «Бандурна розмова» звучатиме музика українських композиторів та українська духовна музика в опрацюванні Віктора Камінського та Оксани Герасименко.

Фінальний концерт фестивалю, «Класика на закриття», пройде 29 серпня у Концертному залі імені Станіслава Людкевича Львівської національної філармонії за участю Академічного камерного оркестру Рівненської філармонії, який є одним із найстаріших українських колективів (керівник – Юрій Скрипник). У програмі, зокрема, – твори Антоніо Вівальді, Арканджело Кореллі, Вольфганга Амадея Моцарта, Франца Ксавера Моцарта та Йоганна Брамса.

Детальніше про події фестивалю можна дізнатися тут.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати