Iсторія України — в одній галереї
Упродовж місяця в «Мистецькій Збiрці» триватиме виставка колекції Максима та Юлії Волошиних![](/sites/default/files/main/articles/10072014/24kartina3.jpg)
Родина Волошиних — чудовий приклад успішного родинного бізнесу: їхня галерея регулярно проводить цікаві виставки не лише в Києві, а й за кордоном, а художники, картини яких демонструються в галереї, відомі за продажами на великих світових арт-аукціонах. Під час майданівських подій вони організували виставку арт-солідарності українських діячів мистецтва в європейському Відні.
Інтерес до збиральництва у Максима Волошина виявився у зовсім юному віці: він виріс у художньому середовищі і вже в шкільні роки став арт-дилером, заробивши таким чином собі на навчання в інституті. «Я опинявся в потрібний час у потрібному місці з потрібними людьми. І, головне, знався на мистецтві... Галерея «Мистецька Збiрка» відкрилася 2006 року, коли український арт-ринок починав формуватися. Раз на місяць організовується нова експозиція, і ми давно переконалися в тому, що галерея — це не просто виставковий простір. Це місце зустрічей, знайомств та обміну ідеями, а відвідувачі стають друзями й клієнтами, — говорить Максим.
МАРФА ТИМЧЕНКО. «ПТАХИ У КВІТАХ», 1970 р.
Першочергове завдання сьогоднішньої виставки — допомогти глядачам побачити історію України, написану різними художниками і з’єднану в одне ціле шляхом створення єдиного експозиційного простору. Крізь призму більш масштабного бачення колекціонування як явища в національній культурі, Максим Волошин закликає глядача переоцінити значення самої постаті колекціонера як патріота, збирача й охоронця найбільш цінних зразків мистецтва. Подружжя Волошиних твердо переконане в тому, що місія галереї значно ширша за комерційний інтерес: своєю метою вони вбачають відкриття нових граней світу й щедрий дар цього світу всім відвідувачам.
МИКОЛА ЖУРАВЕЛЬ. «СЕЛО ПІД ГОРОЮ», 2009 р.
Заради справедливості слід зазначити, що за минулі декілька років виставки Волошиних виявилися гідними уваги як глядачів, так і колекціонерів. І сьогоднішня експозиція цікава всім, тому що показує найрізноманітніші грані вітчизняного мистецтва. Полотна різні, як мозаїка, проте вони створюють певну загальну картину українського живопису.
На виставці «Колекція Волошиних» ми побачимо червоно-блакитні «Карпати» під зеленим небосхилом, створені Михайлом Дейяком 2012 року, щедре «Свято врожаю» 1968 року, чудовий зразок соцреалізму пензля Тетяни Голембієвської, яскраву декоративну роботу «Птахи у квітах», створену в техніці гуаші Марфою Тимченко 1970 року, реалістичну роботу Костянтина Трохименка «Під Тарасовою горою» 1935 року, а також твори Феодосія Гуменюка, Андрія Коцки, Федора Захарова, Петра Лебединця, Анатолія Криволапа й інших художників.
Випуск газети №:
№125, (2014)Рубрика
Тайм-аут