КАЛЕЙДОСКОП
Мер Нью-Йорка бореться з курінням. Власними грошима
Мер Нью-Йорка й один із найбагатших людей США Майкл Блумберг заявив про намір пожертвувати з особистих заощаджень 125 мільйонів доларів на фінансування програм по боротьбі з палінням у всьому світі. Майкл Блумберг, який уперше обраний мером Нью-Йорка 2001 року, посідає 40-у сходинку в рейтингу найбагатших людей США журналу Forbes. Його маєток оцінюється в п’ять мільярдів доларів. 2003 року Блумберг запровадив заборону на паління в усіх барах і ресторанах Нью-Йорка. «Тютюн є вбивцею номер один у світі, — зазначається в новій заяві Майкла Блумберга. — Паління не тільки шкодить курцям, але й наносить збитки й загрожує життю оточуючих їх людей».
Пожертвувані мером Нью-Йорка кошти підуть на фінансування програм допомоги курцям, які бажають позбавитися згубної звички, й на боротьбу з розповсюдженням паління серед дітей і підлітків. Усі виділені гроші надійдуть на рахунки діючих благодійних організацій, список яких зараз уточнюється. Майкл Блумберг, якому зараз 64 року, кинув палити більше 30 років тому. За його словами, він вирішив приєднатися до глобальної боротьби з палінням, оскільки не міг більше залишатися байдужим свідком передчасної загибелі людей через цю згубну звичку.
Безробітний примусив державу оплатити власну операцію зі зменшення ваги
32-літній Густаво Пріон Ребулл робив безуспішні спроби позбутися зайвої ваги, починаючи з 20-літнього віку. Однак жодна з випробуваних нещасним методик лікування не принесла очікуваного результату, і його вага продовжувала швидко збільшуватися, досягши 312 кг.
Майже три роки тому Ребулл вирішив повернути своєму тілу нормальні розміри за допомогою хірургічної операції — накладення шлункового анастомоза. Операції цього типу покликані скоротити об’єм шлунку, щоб підвищити швидкість проходження їжі через шлунково-кишковий тракт і зменшити ступінь всмоктування поживних речовин.
Стан Густаво Ребулла ускладнювався тим, що, будучи безробітним, він не мав ні грошей, ні медичної страховки, щоб сплатити за лікування. Позов Густаво Ребула про відшкодування витрат на операцію, складений при безвідплатній допомозі адвоката Хорхе Морнарстерські, апелював до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка визнала ожиріння хворобою, а також до гарантованого конституцією Аргентини права громадян на здоров’я. «Нестача прибутків не може обмежувати доступ людей, які страждають на ожиріння, до альтернативних методів лікування цієї хвороби», — зазначалося в позовній вимозі.
10 серпня суддя аргентинського федерального суду з цивільних і комерційних справ Хосе Луїс Тресгеррас ухвалив рішення на користь позивача. У постанові суду державним органам наказується в стислі терміни забезпечити Густаво Ребулу оплату медичних витрат на проведення операції й подальше лікування в будь-якій зі спеціалізованих медичних установ країни.
Мобілізований шахрай
Шахрай, який спеціалізується на переведенні грошей з чужих мобільних телефонів, обдурив жительку райцентру Гусятин, що на Тернопільщині. Невідомий зателефонував до неї, представився оператором і повідомив, що жінка виграла приз. Щоправда, поставив умову — поповнити на певну суму рахунок мобільного телефону та надати йому код стрейч-картки. Таким чином шахрай легко присвоїв чужі гроші. Працівники міліції застерігають — не довіряйте подібного роду махінаторам, ні в якому разі не розсекречуйте коди карток та мобільних телефонів. Борис МАШЛЯНКА.
Випуск газети №:
№138, (2006)Рубрика
Тайм-аут