Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Кіно та пісок

Нинішній фестиваль «живої» скульптури зібрав рекордне число учасників
12 липня, 00:00

У переддень свята Івана Купала відбулося відкриття одного з найбільш популярних open air-фестивалів України — Київського міжнародного фестивалю піщаної скульптури «Long Art» на пляжі Sun City (метро «Гідропарк», Венеціанська затока). Якщо публіка поставиться бережно до улюблених кіногероїв з піску, то фестивальною експозицією можна буде насолоджуватися до кінця літнього періоду.

Цього року цей захоплюючий захід за традицією, що склалася, зібрав безліч відомих гостей — акторів, телеведучих, режисерів, скульпторів, дизайнерів, художників, співаків і співачок, а також усіх шанувальників «живої» скульптури, як іноді називають піщане і крижане ліплення.

Зірка українського кіно і театру Ольга Сумська і почесний президент фестивалю Олег Пінчук вручили гран-прі фестивалю команді російських скульпторів Юрієві Фуштею, Андрієві Трубіну, Анастасії Тюніній та Дарії Вязовській за роботу за мотивами повнометражного анімаційного фільму «Льодовиковий період». Величезна, характерна білка з горіхом, біля підніжжя якої скульптори зробили пісочну тарілку для дріб’язку із написом: «Наша білка не їла 20 000 років», — з першої хвилини відкриття фесту підкорила серця глядачів, від малого до старого. А оскільки вперше володар гран-прі фестивалю визначався не журі, а шляхом голосування глядачів, «Льодовиковий період» отримав заслужений приз глядацьких симпатій. Скульптори, натхненні перемогою, вирішили отримати до гран-прі хорошу дозу адреналіну і стрибнули з 40-метрової висоти на тарзанці, встановленій тут же на пляжі, отримавши за стрибок відповідний сертифікат.

Оскільки фестиваль щорічно підтримується Дніпровською РДА та ДКП «Плесо», ці дві організації, об’єднавшись, вручили свій приз симпатій — набір спортивної форми для гри в пляжний футбол і м’ячі — команді китайських скульпторів (Гу Вей Че, Ань Дун, Чжан Цин Вей, Чжан Ін) за роботу під назвою «Шрек». А також українським скульпторам — Людмилі та Юрію Миськам — за роботу «Політ Вакули над Петербургом». До речі, образові Вакули художники надали портретної схожості з Олегом Скрипкою, який виконав цю роль у популярному українському мюзиклі «Вечори на хуторі біля Диканьки». Саме ці скульптори на торішньому фестивалі виліпили «Дикі танці» Руслани. Очевидно, тепер «увічнення» популярних людей України в піску стане доброю традицією і родзинкою цього фестивалю.

Портретна схожість із частим гостем України, французьким актором Жераром Депардьє виявилася і в скульптурі-симпатії генерального партнера фестивалю модного лонг- дринку Longer — «Мулен Руж»: знамениті вітряки і ніжки, підняті в канкані, обіймало величезне добре чудовисько Обелікс-Депардьє (автори: Тетяна Дреєва, Євген Ніколайчук, Україна). А сонячний партнер фестивалю Nivea Sun, перш ніж вибрати свою скульптуру-симпатію, оснастив усіх спеціальним «набором скульптора-початківця», який складається з відерця, лопаточки, грабельок, бандани та сонцезахисного косметичного засобу. У результаті ніхто зі скульпторів не згорів, а всі фігури були ідеально вирізані зі спеціального кар’єрного піску з домішками глини, покриті спеціальним же розчином ПВА і води і готові з висоти свого 2 метрового зросту до прийому всіх бажаючих відвідувачів. До речі, Nivea Sun вибрало найбільш сексуальну та сонячну скульптуру «Афродіта» (автори: Володимир Кузнецов, Олександр Волосенко, Україна).

Особливою увагою молодшої частини публіки користувалися, звичайно ж, пісочні фігури Кінг- Конга (автор — Юрій Костерін, Україна) і Дартвейдера в компанії з Йодо та роботом РД із «Зоряних воєн» (автори — студенти 4-го курсу національної художньої академії мистецтв Микита та Єгор Зігура, Україна). Все це кіношне різношерсте піщане братство споглядала одна символічна скульптура Олександра Лузана та Дмитра Федичева (Україна) — «Історія Голівуду. Чаплін». Кінокамера, взута в черевики Чарлі Чапліна з насуненим пізнаваним капелюхом і ціпком біля підніжжя, немовби фіксувала своїм піщаним оком все те, що відбувається навколо.

Отже, для зведення 8 пісочних скульптур використали близько 200 тонн кар’єрного піску, а також 1 тонну льоду для крижаної композиції, яку було виготовлено спеціально для Long Art Party, що відбувся після заходу сонця. Проте, на фестивалі також було представлено 4 об’єкти дизайну з оригінальних декоративних матеріалів («Бетмен», «Пірати Карибського моря», за мотивами фільму «Гаррі Поттера» і за мотивами фільму «Щоденник гейші»).

Як говорить директор фестивалю Катерина Лєгостаєва: «Скульптури зовсім не бояться дощу. Навпаки, вони від цього лише стають міцнішими. Єдиний ворог скульптур — людина. Вірніше, вандалізм. Не цінять наші люди того, що їм надано можливість безкоштовно фотографуватися на тлі справжніх витворів мистецтва, зроблених професійними митцями, скульпторами, дизайнерами. Адже в усьому світі й навіть у наших найближчих сусідів у Санкт- Петербурзі такі фестивалі мають платний вхід. Цінуймо працю й майстерність митців і подаруймо всім, хто бажає, можливість дивитися на скульптури до кінця літа! Адже ці піщані кіногерої вже мають душу й серце. Завдяки дбайливому ставленню людей вони зможуть стати візитівкою нашої столиці на все літо».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати