Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Концентрат важливих історичних моментів»

У Луцьку завершилася фотовиставка «Дня». Уже наступної середи — її відкриття у Львові
20 квітня, 17:34

Наприкінці минулого тижня фотовиставку газети «День» у бібліотеці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відвідали незвичайні гості: Надзвичайний і Повноважний Посол Великобританіі в Україні Саймон Сміт і його дружина Шон Стікінз. Вони прибули в Луцьк ознайомитися з Центром британської культури, який діє при Інституті іноземної філології. Ректор вишу професор Ігор Коцан включив у програму візиту й ознайомлення з фотовиставкою «Дня», оскільки вважає її одним із найважливіших просвітницьких проектів в Україні. У травні британці обиратимуть новий парламент, багато нових політиків можуть зайняти ключові посади. Тому посол Британії в Україні під час зустрічі зі студентами пояснив, що вважає своїм головним обов’язком сконцентрувати увагу британських політиків на ситуації в Україні, пояснити важливість безпеки й недоторканності кордонів нашої держави заради добробуту усієї Європи. Фотовиставка ж, говорив він, — це концентрат важливих історичних моментів цього року, динаміки подій і вирішальних змін, які відбулися у вашій державі. Знання про них необхідне світу, бо засоби масової інформації відіграють зараз вирішальну роль у формуванні глобальної політики.

НАДЗВИЧАЙНИЙ І ПОВНОВАЖНИЙ ПОСОЛ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ В УКРАЇНІ САЙМОН СМІТ, ЯКИЙ ДНЯМИ ВІДВІДАВ СНУ ІМ. ЛЕСІ УКРАЇНКИ, ВВАЖАЄ СВОЇМ ГОЛОВНИМ ОБОВ’ЯЗКОМ СКОНЦЕНТРУВАТИ УВАГУ БРИТАНСЬКИХ ПОЛІТИКІВ НА СИТУАЦІЇ В УКРАЇНІ. ДИНАМІКУ ПОДІЙ В НАШІЙ КРАЇНІ ВІН ПОБАЧИВ НА ФОТОВИСТАВЦІ «Дня»

Записи із Книги відгуків можна цитувати й цитувати...

«Емоційно, натхненно, патріотично. Успіху та продовження реалізації неймовірних проектів, партнерів та підтримки».

«Дякуємо за патріотичну і зворушливу виставку. Після неї ще більше віримо в краще майбутнє України. 41 група, хімічний факультет».

«Дивимося на ці світлини й відкриваємо все нові віконця в історію українського народу, української ідеї. Насправді ми — наймиролюбніша нація, і ми переможемо».

«Світлини проймають до глибини душі, надихають на життя. Сергій Павлік».

«Спасибі за можливість не забути, через що пройшла Україна та її народ. Виставка налаштовує на патріотичне мислення. Група ПМ-16».

«Щороку «День» вражає тематичним наповненням фотовиставки. Світлини викликають щирі почуття, викликають радість і сум, любов і хвилювання за Україну. 6-Г клас Луцької школи №9 та класний керівник А. Новосад».

«Не зупиняйтеся, продовжуйте це робити» — основна ідея записів у Книзі відгуків.

«ПОДІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО МАСШТАБУ»

Михайло ЯЦИШИН, професор, доктор історичних наук, проректор з наукової роботи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки:

— Дні Дня» в Луцьку, зокрема в нашому виші — це дуже добра традиція чесного партнерства однодумців. Адже це не лише фотовиставка, хоча для нашого провінційного, за географічним положенням, міста вона, звісно, є культурною подією. Люди, може, ніколи й не побувають у столиці, але отримують шанс долучитися до події всеукраїнського масштабу. Я намагаюся придбати й нові книжки для своєї бібліотеки. Вона в мене чимала, але ніколи не «хапаю», як кажуть, все підряд, оцінюю та зважую. Тому був присутній на представленні фотовиставки та книжки «Україна Incognita. ТОП-25» за участю головного редактора газети Лариси Івшиної. Послухав, переглянув книжки. І придбав аж чотири: презентовану «Україна Incognita. ТОП-25», «Апокрифи Клари Гудзик», «Сила м’якого знака» і найперше видання вашої Бібліотеки — «Україна Incognita».

«НАД КНИЖКАМИ «Дня» ТРЕБА МИСЛИТИ»

Людмила ВАСИЛЮК, доцент, кандидат географічних наук:

— Ніколи не проходжу мимо таких інтелектуальних акцій. Не можу пройти мимо книжок, а про видання газети «День» чула багато. Хотілося б придбати всі, які привезли на презентацію фотовиставки. Та це тільки мрії рядового, як кажуть, науковця... Книжки треба не тільки купувати, а й читати. А над книжками «Дня» треба ще й мислити. Рекомендую їх своїм колегам, студентам, просто знайомим, які хочуть знати історію, яким, власне, і треба знати нашу історію. Література такого рівня з історії України нині дуже й дуже потрібна. Стільки ж років нам не давали знати свою історію, мусимо надолужувати. Українців принижували навіть назвою «менший брат»...  Тому «Силу м’якого знака» мусимо читати й читати. Я взагалі вважаю, що маємо прагнути до того, щоб наша держава отримала назву «Україна-Русь». Наші громадяни можуть бути гордими за свою історію, і саме таких почуттів, такої впевненості додають книжки газети «День» та ці хвилюючі світлини щорічних фотовиставок. Приїжджайте в Луцьк і наступного року.  Багато людей чекають на цю зустріч цілий рік...

***

Що ж до світлин, які волинянам сподобалися найбільше, то трійка переможців виглядає так: перше місце — фото «Артур Степаненко» Сергія Харченка, друге — «Майдан. 20 лютого 2014 р.» Євгена Малолєтки, третє місце розділили одразу кілька світлин: «Тепло людини» Максима Люкова, «Благословіння» Костянтина Гришина, «Батьківська мужність» Івана Любиш-Кірдея та фото Євгена Гомонюка «Тато, повертайся живим».

Уже 29 квітня виставка найкращих світлин Міжнародного фотоконкурсу «День»-2014 відкриється у Львові — в Палаці мистецтв, що на вул. Коперника, 17. Львів’яни, слідкуйте за анонсами «Дня»!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати