Перейти до основного вмісту

Київська осінь із Співаковим

Днями знаменитий маестро представив талановиту молодь, а 10 жовтня вже запрошує на концерт майстрів
05 жовтня, 00:00
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

У переповненому залі Національної опери України відбувся концерт музичного колективу, який не має світових аналогів. Це Молодіжний симфонічний оркестр Співдружності Незалежних Держав. Створено колектив у 2007 році за ініціативи Міждержавного фонду гуманітарного співробітництва держав — учасників СНД. У цьогорічному концертному маршруті оркестру країнами Співдружності Київ став п’ятою столицею його турне. За диригентським пультом оркестру стояв маестро Володимир Співаков.

На вечорі володар почесного звання «Артист світу», народний артист СРСР Володимир Теодорович ще раз довів, що класична музика не менш цікава, ніж естрадна. Мелодії Верді, Сен-Санса, Бізе, Паганіні, Чайковського «на слуху» у більшості з нас (деякі з них навіть звучать у мобільних телефонах). Але Співаков не був би маестро Співаковим, якщо б його концерт не ніс яскраву творчу ідею! Складена цього разу програма наче озвучувала думку П. Чайковського: «Музика є скарбниця, в яку будь-яка національність вносить своє, на загальну користь». Це переконання продовжують слова Співакова: «Культура — це єдине животворне середовище, яке дійсно об’єднує людей і яке допомагає їм почути, краще зрозуміти одне одного, незважаючи на етнічні і соціальні відмінності».

Концертна програма була зіткана з мелодій різних національностей. Із балетів «Лускунчик» і «Лебедине озеро» звучали танці народів світу — іспанський, угорський, російський, китайський, польський, арабський, а на біс музиканти виконали «Неаполітанський танець» Чайковського та грузинську лезгінку. І треба було бачити, як рухи диригента плечима відгукувалися в оркестрі звучанням і ритмом вогняного танцю! Але найголовнішим сюрпризом концерту стало виконання Молодіжним оркестром «Мелодії» Мирослава Скорика. За традицією, у кожній країні, де виступає цей інтернаціональний колектив, виконується твір одного з композиторів даної країни. Для виступу в Україні була обрана популярна «Мелодія» Скорика, яка перетворилася магією диригентської палички на симфонічний твір...

Виконання музики молодими музикантами має свою перевагу — свіжість почуттів, щирість і безпосередність впливають часом сильніше, аніж професійна майстерність. Можливо, саме тому зал так емоційно реагував після завершення кожного твору. Оперні арії у концерті чудово співала мецо-сопрано Оксана Волкова, яка представляла Республіку Білорусь. Тріумфальний успіх супроводжував виступ молодого китайського скрипаля Фен Ніна, який є лауреатом багатьох міжнародних конкурсів, володарем першої премії на конкурсі Паганіні.

Ідею культурного єднання несе сам склад оркестру — 94 музиканти з держав СНД і Грузії. На оркестрових пультах були розміщені прапорці, які вказували на країни, що їх представляли молоді артисти. А серед них — і чотири українські: на пюпітрах Анатолія Гаврилова, Данила Пуршажа, В’ячеслава Біля, Зареми Бекірової.

Свято музики і співдружності у Києві відбулося за підтримки і сприяння Посольства Росії і Представництва Росспівробітництва в Україні, Міністерства культури та туризму України, а також Національної спілки композиторів України. Саме в ці дні у Києві проходить найбільший в Україні міжнародний музичний форум — «КиївМузикФест», спеціальним гостем якого став Молодіжний симфонічний оркестр СНД.

А вже за кілька днів столиця України знову прийматиме Співакова та Національний філармонічний оркестр Росії, який Володимир Теодорович очолює як художній керівник і диригент. І знову маестро дивуватиме нас творчою ідеєю: цього разу поєднанням музики з кіномистецтвом часів Чарлі Чапліна. Унікальну програму Співаков так і назвав «Час Чапліна» і представить її на сцені палацу «Україна» 10 жовтня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати