«Легенди Таврії» — у центрі Херсона
У місті з’явилася нова алея скульптур![](/sites/default/files/main/articles/04072013/12aleya.jpg)
Шість фігур було створено українськими скульпторами протягом червня — у рамках творчого симпозіуму, який ініціював відомий херсонський митець Юрик Степанян. Висота кожної роботи — орієнтовно 2,7 м. П’ять із них («Сон Сирени», «Візничий», «Поцілунок Кентавра», «Скіф», «Борисфен») прикрасили зелені зони бульвару, а «Цариця Таврії» — центральну алею. Фігури виконані з білого інкерманського каменю і поєднані однією тематикою — сивою минувшиною таврійських земель. У роботах перегукується історія давніх народів і культур, які населяли територію теперішньої Херсонської області: скіфи, сармати, гуни, половці та інші.
— У бульвару з’явилося нове оригінальне обличчя. Не можна не помітити, як люди зупиняються чи не біля кожної роботи, — ділиться враженнями про алею скульптур заслужений діяч мистецтв України Валерій Кулик. — Культура Херсонщини — стародавня і багата. Це переплетення різних народів, які залишили тут свої легенди. Вони є в хрестоматіях, історичних довідниках, а в Херсоні — ще й у скульптурах. Особисто мені така ідея дуже до вподоби. Більше того, алея скульптур надихнула мене на написання циклу сонетів «Бульвар легенд».
За словами голови Херсонської обласної організації НСПУ Василя Загороднюка, у камені скульпторам вдалося передати дух епохи, який гармонійно влився в сучасне місто.
— Скульптури дуже красиві й пластичні. Зачаровано дивлюся на «Поцілунок Кентавра», древнього «Скіфа» чи на гордого «Візничого». Безумовно, це облагороджує бульвар і наше місто загалом, — зазначив письменник.
Наступним кроком у благоустрої бульвару Мирний буде ландшафтна реконструкція: заміна тротуарної плитки, ремонт фонтана, зелених зон тощо. Однак на ці роботи кошти з міського бюджету обіцяють виділити лише наступного року.