Перейти до основного вмісту

«Луцький хай-тек»

Акварелі та графіка Ростислава Метельницького (1929—2007 рр.)
02 лютого, 15:14
«ПОГЛЯД НА СТАРЕ МІСТО З ЛУЦЬКОГО ЗАМКУ» / ФОТО НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ ВИСТАВКИ

Завдяки таланту Ростислава Георгійовича, видатного архітектора, який спроектував половину Луцька, наше місто отримало той неповторний образ, котрий, на жаль, нині знищується. Як архітектор, він здійснив чимало проектів, і серед них інтер’єри адміністративного будинку обкому і облвиконкому (нині головний корпус Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки), упорядкування центральної площі, школа №8, Будинок мисливця, дитяча спортивна школа, архітектурна частина пам’ятника Лесі Українці у Луцьку, кінотеатр «Промінь», проект житлового району «Гнідава», а також — проект Луцького державного історико-культурного заповідника і будинку скульптора Голованя, який називають «луцьким будинком з химерами». 

Ростислав Георгійович читав лекції і на курсах екскурсоводів, які я колись закінчувала. Й донині пам’ятаю, яке враження справляв він своєю ерудицією і великою любов’ю до Луцька.

На виставці акварелей і графіки Ростислава Метельницького представлено не так і багато робіт, але вони, як каже луцький краєзнавець, історик Ігор Левчук, є свідченням того, як розвивалося місто, які історичні та архітектурні «родзинки» воно мало, як практично любити Луцьк, що й демонстрував архітектор Метельницький.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати