«Лис Микита» відтепер – в онлайн
Оперу, номіновану на Шевченківську премію, можна переглянути й у відеоверсіїЛьвівський національний театр опери і балету імені Соломії Крушельницької представив запис вистави для сімейного перегляду «Лис Микита» композитора Івана Небесного за мотивами казки Івана Франка. Отже, відтепер батьки разом із дітьми мають змогу переглянути онлайн-оперу із вражаючим візуальним рядом, неймовірними масками та костюмами персонажів, феєрією світла, 3D-анімацією та повітряними гімнастами.
Вихід відеоверсії «Лиса» присвячений уродинам вистави, а саме – річниці її світової прем’єри, яка відбулася 21 лютого 2020 року на сцені Львівської національної опери.
У театрі нагадують, що «Лис Микита» написаний Іваном Небесним на замовлення в рамках програми розвитку «Український прорив» генерального директора – художнього керівника Львівської опери Василя Вовкуна. І додають, що опера одразу стала справжнім сімейним бестселером, який щоразу збирає зали захоплених глядачів.
Наприкінці 2020 року виставу та її постановників, а це – лібретист та режисер Василь Вовкун, композитор Іван Небесний та художник костюмів Ганна Іпатьєва, номіновано на здобуття Національної премії України імені Шевченка.
Відеоверсія «Лиса» здійснена за підтримки Українського культурного фонду і ГО «Культурне місто». А переглянути «Лиса Микиту» на сцені Львівської опери можна вже найближчим часом: 21 лютого з нагоди дня першої річниці прем’єри запланована навіть не одна – дві вистави (о 14.00 та о 19.00).
Довідково:
Іван Небесний працював над «Лисом Микитою» три роки. Оперу постановники рекомендують для перегляду і школярам, і їхнім батькам, «адже за начебто дитячою казкою та розважальним сюжетом, гумором і пригодами хитрого Лиса ховаються гострі та завжди актуальні соціальні питання».
В оркестрі поряд із традиційними інструментами колоритно звучать українські народні (цимбали, бандура, ліра і трембіта). Диригент-постановник опери – американський диригент українського походження Теодор Кучар, диригент – Ірина Стасишин, хормейстер – Вадим Яценко.
Постановка містить хореографічні номери й акробатику на повітряних полотнах. Хореограф – Марчелло Алджері (Італія).
Художника світла для «Лиса» запросили з Литви – це Арвідас Буйнаускас, який, зокрема, співпрацює з гуртом «Океан Ельзи».
Чи не вперше в українській сучасній опері використані новітні технології 3D-мапінгу, які створили Світлана Рейніш та Юрій Костенко.
Author
Тетяна КозирєваРубрика
Тайм-аут