«Майстер парадоксальної естетики»
У Львові експонують твори Олега Мінька, котрі раніше не представляли публіці
Виставка народного художника України, яскравого представника львівської мистецької школи має назву «Графіка», і розгорнуто її у галереї Гері Боумена. У залах арт-простору представлено роботи Олега Мінька (1938 — 2013), котрі публіка ще не бачила. Експозицію приурочено до третіх роковин відходу у засвіти Олега Терентійовича, і це вже третя посмертна виставка митця.
«Він першою чергою — естет, естетика якого парадоксальна, — вважає друг Олега Мінька — народний художник України, професор, академік АМУ Любомир МЕДВІДЬ. — Можна сказати, що Мінько — майстер парадоксальної естетики, особистість, яка сприймала і рефлексії своєї доби, і парадоксальні прикмети вселюдського Вавилона крізь оптику відмінного естетичного налаштування. Це його налаштування не має нічого спільного із естетською позою, манерою, світоглядною маскою — воно в нього вроджене, інтуїтивно прийняте ним — як очевидна і природна реакція на бридке й красиве, зло і добро, величне і нице. Світ у чуттєвому об’єктиві Мінька — надщерблений, подряпаний, розкраяний світ первозданної цілісності та небесної досконалості — завжди залишається настільки драматичним, наскільки сповненим особливої цілющої гармонії. Ранимість цього світу воскресна, жива, відкупна; краса, покликана рятувати світ — доречна і необхідна, а гармонія проявляє себе єдиною піднебесною правдою».
Олег Мінько народився у місті Макіївка, що на Донеччині. 1959-го вступив до Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва на відділ художнього ткацтва (зараз — Львівська національна академія мистецтв). Його викладачами були видатні художники Роман Сельський та Карло Звіринський.
Мінько працював у стилях реалізм, постмодернізм, експресіонізм. Від 1982 року — викладач. Згодом — професор, завідувач кафедри текстилю Львівської академії мистецтв.
Ім’я Олега Мінька увійшло до підручників з історії української та зарубіжної культури ХХ століття та основ естетики. Мистецтвознавці називають стиль Мінька «слов’янською гілкою» європейського експресіонізму.
Створив понад 600 художніх творів, які посідають почесне місце у музеях України, США, Канади, Росії, Німеччини, Бельгії й у приватних колекціях. Є автором численних гобеленів і театральних завіс. Одна з цих унікальних робіт прикрашає Будинок художника у Києві.
Виставку з досі не експонованих творів Олега Мінька можна оглянути в галереї Гері Боумена до 18 грудня.