Між «ми» та «я»
У Національному музеї Тараса Шевченка триває виставка «ART TWINS»![](/sites/default/files/main/articles/04022015/12vistav.jpg)
На одному майданчику проект «ART TWINS» об’єднав чотири пари талановитих арт-близнюків: митців та мистецтвознавців.
На двійнятках завжди зосереджена загальна увага, люди з цікавістю прагнуть розкрити всі нюанси схожості та відмінності їх індивідуальностей, намагаються зрозуміти світосприймання і таємниці внутрішнього світу. Особливо цікаво порівнювати мистецтво, створене двійнятками, абсолютно природно виникає питання: чи можливо близнятам пройти одним шляхом мистецтва по-різному? Куратори вважають, що «мистецтво створення — це завжди щось таємниче, пов’язане з втіленням певних особистісних аспектів, а для близнят процес творчості нерозривно пов’язано з діалогом один із одним, внаслідок чого й народжується щось унікальне».
На виставці «ART TWINS» взяли участь: сестри-графіки Тетяна та Катерина Очередьки, дві пари скульпторів — Петро та Андрій Озюменки, Єгор та Микита Зігури, сестри-мистецтвознавці Ольга та Олеся Собковичі.
Вернісаж відкриває скульптура Петра Озюменка «Георгій Побідоносець», персонажі євангельської притчі з «Золотою Лозою», прекрасний «Щедрий Янгол» із невичерпним рогом достатку, Янгол із золотими стільниками меду та Янгол, який ширяє біля древа з райськими яблучками. Сакральний світ Петра гармонійно поєднується з міфологічними образами Андрія: глядачі захоплюються ніжною «Німфою Каліпсо» і войовничим «Вершником» на морському коні. Приголомшує майстерність обох братів, виразність і лаконізм образів у поєднанні з якнайтоншою обробкою всіх деталей, використанням коштовних каменів, перлів і позолоти. Петро і Андрій Озюменко — учасники Великого Скульптурного Салону і Трієнале скульптури, міжнародних виставок, їхні твори зберігаються в приватних колекціях Європи та США.
Міфологічні та біблійні герої добре виглядають у поєднанні з графічними роботами Тетяни Очередько: намальованим «під старовину» видом на Софіївський майдан в офорті «Крізь сторіччя», грою з подвійними відбиттями в роботах «Париж» та «Нюрнберг» (із серії «Trevel»), офортами «Міські пригоди» та «Грайливий вечір» у техніці лінориту, де суворі архітектурні мотиви розцвічені легковагими «золотими» птахами.
Брати Єгор та Микита Зігури — скульптори, які віддають перевагу експериментаторству, учасники всеукраїнського симпозіуму «Живий камінь», фестивалю «Весняний вітер» і «Gogolfest». Бронзові «Птахи у вирії» Микити Зігури викликають найтепліші асоціації з казковими слов’янськими птахами Алконостом та Гамаюном, а романтичні скульптури «Ніч» і «Світанок» (створені в техніці полімерної смоли, аерографії) розкриють свою абстрактну красу в неспішному мовчазному спогляданні.
Організатори виставки «ART TWINS», сестри-мистецтвознавці Ольга та Олеся Собкович, пропонують глядачам самостійно проаналізувати тонку, але абсолютно очевидну межу взаємин осіб «ми» і «я». Праці близнюків можна побачити до 8 лютого.