Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

МОЗАЇКА

04 жовтня, 00:00

Мрії та рай від Лені Ріфеншталь

Сьогодні в український кінопрокат вийдуть два останні фільми великої німецької актриси й режисера Лені Ріфеншталь. Вона була улюбленим режисером Гітлера, а її фільми «Олімпія» і «Тріумф волі», зняті ще у 30-х роках минулого сторіччя, увійшли до класики світового кінематографу. Але, незважаючи на це, багато хто досі звинувачує Лені у пропаганді ідеології Третього рейху. До уваги української публіки буде представлено останні роботи Ріфеншталь — найзагадковішого режисера минулого сторіччя: «Кораловий рай» і «Мрії про Африку». Нагадаємо, що свій перший фільм Лені Ріфеншталь зняла у 26 років, а коли їй виповнився 71 рік, вона підробила документи, видавши себе за 50-річну, отримала сертифікат дайвера і вирушила вивчати підводний світ. До речі, прем’єру «Коралового раю», Ріфеншталь приурочила до свого сторіччя. Фільм «Мрії про Африку» вона почала знімати ще в далекі 1950-і роки. Ріфеншталь регулярно здійснювала експедиції до Африки, була в Судані під час громадянської війни. Але закінчити фільм Ріфеншталь так і не встигла. Уже по її смерті режисер-документаліст Рей Мюллер, що супроводжував Ріфеншталь під час поїздки до Африки, завершив роботу над останньою картиною цієї дивовижної жінки. Інф. «Дня».

Дитина-богатир

Найбільший у світі новонароджений третього тисячоліття, що з’явився на світ в Алтайському краї, перебуває на особливому контролі фахівців Головного управління регіону з охорони здоров’я, повідомила РІА «Новости» головний педіатр краю Галина Кагирова. За її словами, у великих новонароджених часто бувають патології. Дівчинка вагою 7 кілограмів 750 грамів (!) народилася в місті Алейськ. Її зріст при народженні становив 56 сантиметрів, що цілком відповідає зросту новонароджених середніх вагових параметрів. Наразі дівчинка перебуває під контролем лікарів у Барнаулі, в Алтайській крайовій дитячій клінічній лікарні. Дівчинка, яку назвали Надійкою, стала 11-ю дитиною в сім’ї. При цьому маму аніскільки не здивувала вага дочки, бо її перша дитина народилася вагою понад чотири кілограми, а інші були ще більшими. До речі, рекордна вага новонародженого зафіксована в «Книзі рекордів Гіннесса» — 10 кілограмів 200 грамів. Він народився 1955 року в Італії.

Держава заплатить

У Іспанії держава виплатить відповідно до судового рішення компенсацію в розмірі мільйон євро сину власника ювелірної крамниці, у якого 70 років тому конфіскували коштовності, повідомляє електронна версія мадридської газети Mundo. «1937 року, в роки громадянської війни, уряд Іспанської республіки випустив декрет, за яким усі громадяни, що мають коштовності, були зобов’язані здати їх на потреби оборони до банку Іспанії. Інакше громадян могли заарештувати за непокору владі», — зазначає газета. Мадридський ювелір Алехандро Х. зібрав усі коштовності, що були в його крамниці, й передав їх 7 вересня 1937 року до центрального відділення банку Іспанії, отримавши відповідні розписки, пише РІА «Новости». «У роки правління генерала Франка (1939—1975) вимагати компенсації було марно, але з поверненням у країну демократії син ювеліра почав вимагати від банку — це було 1984 року — повернути коштовності, в чому йому відмовили. Почався судовий розгляд», — повідомляє Mundo. Суд першої інстанції пристав на бік банку, а верховний суд 1994 року зобов’язав державу повернути коштовності або компенсувати їхню вартість. «Спочатку йшлося лише про компенсацію вартості коштовності, яка становила 188 тисяч євро, однак тепер суд ухвалив рішення про компенсацію в один мільйон євро, враховуючи прибуток, який міг отримати ювелір від своєї діяльності протягом усього життя, якби в нього не конфіскували коштовностей», — говориться в повідомленні.

Кислотні дощі

Недавні дослідження вказують, що гірські райони Великої Британії досі не можуть повністю відновитися після кислотних дощів 70—80-х років, повідомляється у прес-релізі Кардіфського університету. Вчені кажуть, що відновлення відбувається дуже повільно. Так, в Уельсі вода більше двох третин проаналізованих річок і струмків має досить високу кислотність, аби бути загрозою живим організмам, пише lenta.ru. У найбільш забруднених водоймах чутливі комахи гинуть за кілька днів. Висока кислотність верхів’їв річок сильно шкодить лососевим фермам, приносить великі втрати життя не лише у водоймах, але і в лісах, ґрунті, поступово руйнуючи будівлі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати