МОЗАЇКА
Бар із льоду
У Шанхаї (КНР) з’явиться перший в Азії льодяний бар, повідомляє китайська газета «Чайна Дейлі». Бар, який має відкритися наприкінці червня на одній з центральних вулиць міста, буде побудований із 45 тонн льоду. Лід уже доставлений зі Швеції, повідомляють РІА Новини. Площа бара становитиме сто квадратних метрів. Одночасно в ньому зможуть розміститися близько 60 любителів випити в незвичайній обстановці. Усі стіни, меблі, лампи та навіть склянки в барі будуть виготовлені з льоду. Температура всередині закладу підтримуватиметься на рівні мінус п’ять градусів за Цельсієм. Відвідувачам при вході видаватимуть ескімоські накидки і радитимуть не затримуватися всередині довше ніж на 45 хвилин. Внутрішня обстановка бара нагадуватиме арктичний пейзаж. Раз на півроку бар закриватиметься на реконструкцію, елементи інтер’єра, що підтанули чи зіпсувалися, замінюватимуть на нові, також зі шведського льоду. Шанхайський бар стане першим крижаним баром в Азії. Подібні заклади вже існують у Стокгольмі, Мілані, Лондоні, Токіо та Копенгагені.
Слон-здирник
Водії штату Орісса, розташованого на сході Індії, скаржаться на слона-здирника, який блокує дорожній рух. Як повідомляє lenta.ru із посиланням на Ройтерз і на місцеву пресу, тварина вимагає у автомобілістів їжу в обмін на можливість проїхати. За словами місцевого жителя Прабодха Моханті, коли слон перекриває шосе, водії опускають скло і виходять зі своїх автомобілів. Скориставшись із цього, тварина за допомогою хобота обшукує салон в пошуках їжі. «Якщо він знаходить у вас овочі або банани, доводиться віддавати їх йому, і тільки тоді ви зможете поїхати далі», — скаржиться індійський автолюбитель. Представники місцевої влади пояснюють, що слон старий і тому намагається добути собі прожиток легким шляхом. Вони радять ставиться до тварини терпляче, оскільки вона нікому не завдає шкоди. До того ж, якщо слона образити, він може помститися людям. А слони в Індії є зникаючим видом, який охороняється, причому в цій країні живе майже половина світового поголів’я азіатських слонів.
Битва з леопардом
В Ізраїлі чоловік здолав голодного дикого леопарда, який проник до його кімнати в порожньому на той час коледжі і хотів поласувати його кішкою, повідомляє агентство Ройтерз. Артур де Мош, який працює екскурсоводом у одному з коледжів на півдні країни, прокинувся серед ночі від незрозумілого шуму і, виявивши, що леопард наміряється з’їсти його кішку, накинувся на хижака.
«Він стрибнув на леопарда і притис його до підлоги, а потім його дружина покликала нас, щоб ми забрали тварину», — розповів працівник місцевого парку Амрам Забарі, повідомляють РІА Новини. За словами ветеринара Ронні Кінга, леопард страждав від недоїдання і, ймовірно, проник до будинку в пошуках легкої здобичі. Зараз тварина знаходиться у ветеринарній клініці, а незабаром її переведуть у заповідник. За словами експертів, на сьогодні в Ізраїлі нараховується всього лише десять диких леопардів.
Сад-красень
Ренесансний сад, розбитий в XVI столітті на віллі д’Есте, розташованій недалеко від Рима, визнаний найкрасивішим у Європі. Конкурс, оголошений американською компанією Briggs and Stratton, тривав три роки й увінчався тріумфом Італії, повідомляє lenta.ru, посилаючись на агентство ANSA.it. Журі конкурсу наголошує, що сад заслужив титул найпрекраснішого не лише через своє планування, старовину та красу, але й через те, що доступ у нього зручний, реставраційні роботи проведені ефективно, а інформацію про нього легко отримати. Сад вілли д’Есте в 1550-1572 роках спланували архітектори Пірро Лігоріо й Альберто Гальвані на замовлення кардинала Іпполіто д’Есте. Творці, надихаючися розташованою неподалік античною віллою імператора Адріана, створили систему терас і каскади фонтанів, прикрасили алеї скульптурами. Протягом півтора століття сад розширювали й поліпшували нащадки сім’ї д’Есте. У XVIII ст. вілла занепала, але в наступному сторіччі знову стала однією з головних визначних пам’яток римських передмість. Нині віллу щорічно відвідують близько півмільйона туристів на рік. З 2001 року вона перебуває під охороною ЮНЕСКО.
Випуск газети №:
№88, (2007)Рубрика
Тайм-аут