МОЗАЇКА

Дюймовочка з Iндії
Найменша дівчина у світі — 16-річна Йоті Амге мріє стати актрисою і потрапити в Боллівуд, повідомляє агентство Рейтер. Дівчина виглядає, як однорічна дитина — її зріст становить усього 58 сантиметрів. При цьому Амге навчається у звичайній школі. Спеціально для неї у класі встановлені маленькі парта та стілець. Батьки «дюймовочки» — люди середнього зросту. Їхня дочка перестала рости через перенесене нею захворювання — ахондроплазію, що призвело до розвитку непропорційно коротких кінцівок. Але саме завдяки такому низькому зросту Йоті Амге прославилася, потрапивши в індійський аналог Книги рекордів Гіннесса — Книгу рекордів «Лімки».
Музика із Землі
Копія із записом музичного концерту для інопланетян зберігається в Музеї музичної культури ім. М.І. Глінки. Оригінали — тридцять композицій — 1977 року американці запустили в космос, щоб ймовірні жителі інших планет могли залучитися до культури землян.
«Два кораблі Voyager-1 і Voyager-2 повинні були представити портрет Землі як у візуальному, так і в аудіоформаті. До програми були включені твори класиків, але значна частина — це етнічна музика», — повідомила РІА «Новостям» заступник директора Музею музичної культури ім. М.І. Глінки Ірина Медведєва. На позолоченому диску зібрані мелодії понад 20 країн світу: музика з Японії та Нової Гвінеї, Китаю та Мексики.
Музична культура країн колишнього СРСР представлена всього двома композиціями, на яких звучать азербайджанська волинка та грузинський хоровий спів. За кілька років до запуску кораблів американці відправляли запит до Радянського Союзу з проханням підібрати музику для проекту. Однак відповіді так і не дочекалися, тому записали на платівку те, що змогли знайти, пояснила Медведєва. Разом з інструментальними мелодіями в космос відправилися й інші звуки: кроки людини, шум вітру, спів птахів і привітання на 55 мовах. Щоб захистити цінну посилку від космічного пилу, диски із записом закрили алюмінієвою оболонкою. За підрахунками вчених, термін життя такого музичного сюрпризу близько одного мільярда років. Посилку закріпили на бортах космічних кораблів. Космічні апарати встигли передати на Землю цінніші відомості про місяці Юпітера. Надалі зв’язок із Voyager-1 був втрачений, однак Voyager-2 провів дослідження Сатурна, Урану та Нептуна. Відомо, що він благополучно подолав межі Сонячної системи.
Випуск газети №:
№175, (2009)Рубрика
Тайм-аут