МОЗАЇКА
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20081106/4201-8-5.jpg)
Джинси-велетні
Швачки з Перу пошили найбільші у світі джинси, щоб встановити рекорд Гіннесса, повідомляє агентство Рейтер. Довжина джинсів вийшла 43 метри, вага — 7,5 тонн. Творці передбачили величезні кишені, гудзики і ремінь на 30-метрову талію. Перша спроба продемонструвати грандіозний виріб провалилася, оскільки три підйомних крани не змогли відірвати джинси від землі. Від ідеї підігнати четвертий кран довелося відмовитись, натомість штанини наповнили повітряними кулями, пишуть РІА «Новости». Зробивши такі джинси, творці сподіваються потрапити до Книги рекордів Гіннесса й побити діючий рекорд з найбільших джинсів у світі. На даний момент офіційний рекорд належить джинсам з колумбійського Медельїна довжиною 35 і шириною 25 метрів. Представники книги не приїхали, щоб зафіксувати новий рекорд, але на демонстрації був присутній нотаріус, який оформив усі потрібні документи. Глава швейної компанії, що створила таке диво, обіцяв пустити ці джинси на рюкзаки для місцевих школярів.
Конкурс краси серед... овець
Таке незвичайне змагання відбулося у Саудівській Аравії, повідомляють РІА «Новости», посилаючись на газету «Аль-Ватан». Господарів переможців в жіночій і чоловічій категоріях нагороджено автомобілями. Матеріальне заохочення господарів баранів і овець, що посіли треті та другі місця, становить від півтори до двох тисяч доларів. До конкурсу, що проходив поблизу саудівської столиці в рамках селекційної кампанії, допускалися тільки однорічні, відмиті шампунями тварини місцевої недждійської породи, яка становить основу овечої отари королівства.
Претенденток на звання «Найгарнішої вівці» було майже в 10 раз більше, ніж баранів, які боролися за титул красеня. Журі оцінювало учасників конкурсу за такими параметрами, як довжина тіла і шиї, розмір голови, яка вважається в країнах Аравійського півострова делікатесом, і шовковистість вовни.
Газеті «Аль-Ватан» понад усе сподобався переможець серед дев’яти баранів, які брали участь у змаганні. Вона називає його не інакше як «Канун ібн Буркан» (Канун син Буркана), публікує знімки молодого самця у вовняному покривалі бежевого кольору і захоплюється його формами. Вона повідомляє, що більшість учасників конкурсу мали особистих ветеринарів, особливі вольєри з декількох хоромів і персонал, який підтримував у них ідеальну чистоту.
Витрати господарів баранів і овець не пропали даремно. «Кануна», що виграв автомобіль, оцінено в 450 тисяч ріалів (понад 120 тисяч доларів). За володарів третього та другого місць, що поступилися йому, пропонували 80—100 тисяч доларів. Але жоден з господарів переможців не спокусився грошима і не відмовився від своїх вихованців. Як це часто буває в Саудівській Аравії, селекційний тваринницький захід супроводжувався поетичним конкурсом на краще оспівування баранів Неджда — центру вівчарства королівства. У ньому взяли участь більше двох десятків поетів.
Випуск газети №:
№201, (2008)Рубрика
Тайм-аут