Музиканти з різних країн приїхали на свою творчу батьківщину
Уперше в Криму відбувся Міжнародний фестиваль камерної музики Crimea Сlassic FestУчасники фестивалю — молоді, але вже досить відомі у світі музиканти зі США, Росії та України. Відкриття форуму відбулося в центрі курортології та реабілітації «Крим» у Партеніті. Виступи та концерти також відбулися в Алушті та Ялті.
Більшість учасників фесту — випускники кримських музичних шкіл. Творча доля закинула їх до інших регіонів, інших країн, але вони, як і раніше, люблять свою малу батьківщину.
Партенітська музична школа ім. П.Пчелінцева виховала багато талантів. Серед випускників і дочка її засновника — Ольга Пчелінцева, яка нині викладає в Санкт-Петербурзькій державній академії театрального мистецтва, лауреат міжнародних конкурсів. Співачка веде активну концертну діяльність. Разом із Ольгою приїхав її чоловік Всеволод Богатирьов — доцент Театральної академії Санкт-Петербурга, запрошений професор Яунгнамського університету (Південна Корея), головний режисер «Хорового театру Петербурга». Він також гастролює по всьому світі, а свої сольні концерти записав у Бельгії та Фінляндії.
Серед запрошених учасників — уродженка Євпаторії Тетяна Поршнєва (заступник концертмейстера Російського національного оркестру під орудою Михайла Плетньова, художній керівник струнного квартету Національного оркестру, викладач Московської державної консерваторії).
— Приємно, що організували такий фестиваль! Я виросла в Євпаторії, потім навчалася в Сімферополі, а в 14 років виїхала до Москви — зв’язок із Кримом було втрачено. І тут Іван Конєв (організатор Crimea Classic Fest. — Авт.) запросив взяти участь у форумі. Крим — моя батьківщина. Тут у мене був чудовий педагог Петро Петрович Кіров. Він виховав ціле покоління відомих музикантів, — сказала Тетяна ПОРШНЄВА.
Вона відзначила активність у Партенітській музичній школі. Нині там навчається близько 600 осіб.
Сьогодні директором Партенітської музичної школи є Микола Конєв, за сумісництвом — мер Партеніту. Його син Іван пов’язав своє життя з музикою. Він лауреат міжнародних конкурсів, професор Hamline University і консерваторії м. Сант-Пол (США), доктор музичних мистецтв, а також ініціатор і арт-директор фестивалю Crimea Classic Fest.
— Ми пропагуємо класику у формі камерного ансамблю, камерного музикування. У програмі також представлено оперету та оперний жанр, — наголосив Іван КОНЄВ. — У майбутньому ми хочемо включити до програми й етнічну музику. Музика народів Криму — дуже перспективний проект. У наших планах — розширення географії фестивалю, проведення концертів по всьому Криму.
На відкритті фестивалю виступили юні солісти: Ксенія Даньчук та Аліна Міщенко.
— У дитячій музичній школі сформовано гарний колектив: близько 65% викладачів з вищою освітою, — наголосив організатор фестивалю Анатолій МЕНДУС. — Нещодавно наші вихованці повернулися з турне Європою: Будапешт — Грац — Париж — Марсель — Барселона — Гранада — Монако — Ніцца — Відень. Нашу школу можна назвати дитячою філармонією!
У рамках «Crimea Сlassic Fest» відбулися: концерт «Юні для юних» — виступ солістів та учасників дитячого камерного оркестру «Віртуози Партеніту» в МДЦ «Артек», а також у дитячих санаторіях Південного узбережжя. Так, «Концерт шедеврів камерної музики» складався з відомих музичних творів (м. Алушта, санаторій «Золотий колос»), а на концерті «Класичні хіти» прозвучали найпопулярніші класичні твори у рамках «Вечірня музика в «Айвазовському».
Закриття форуму відбулося в Театрі імені А.Чехова в Ялті. Спеціально на фінальний концерт приїхав відомий піаніст Євген Брахман (Росія), виступив симфонічний оркестр Кримської державної філармонії під орудою Ігоря Каждана.