Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«А ми тую славу збережемо»

У Музеї Однієї Вулиці представляють історичні та батальні полотна Миколи Данченка
30 червня, 16:45

1 липня 2022 року в Музеї Однієї Вулиці (м. Київ, Андріївський узвіз, 2б) відкривається нова виставка «А ми тую славу збережемо», на якій будуть представлені історичні та батальні полотна відомого українського художника Миколи Данченка (1958-2022), автора картини «Конотопська битва».

На жаль, сам митець передчасно пішов з життя в січні цього року, зокрема й через постійний стрес щодо розкручування російської агресії. В його творах послідовно представлена звитяжна історія українських воїнів, які століттями боронили власну землю від загарбників. Особливу увагу митець приділяв давньоруській та козацькій сторінкам нашої воєнної історії.

Микола Данченко виконав низку монументальних робіт у техніках вітражу, мозаїки та настінного розпису. Працював також у галузі книжкової та станкової графіки, станкового живопису і художньої кераміки. З 2005 року поєднував творчу працю з педагогічною діяльністю на кафедрі монументально-декоративного мистецтва Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука.

Картини Миколи Данченка дещо подібні до творів японської класичної поезії – на них практично не зображуються емоції учасників подій. Такий тип картини дозволяє художнику використати психологічний феномен механізму жорсткого керування динамікою погляду глядача. Саме цей механізм, опанований ним, зокрема, завдяки вивченню фресок Джотто, є глибинною основою емоційного впливу робіт Миколи Данченка.

Виставка працюватиме до кінця цієї осені.

Інформація і фото надані Музеєм Однієї Вулиці

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати