Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Микола Глущенко. Без віз

У Дніпрі відкрили виставку, присвячену 120-річчю від дня народження видатного українського митця
01 лютого, 18:18

У Дніпропетровському художньому музеї відкрито виставку творів живопису Миколи Глущенка, присвячену 120-річчю від дня народження видатного українського митця. Цей проєкт, після великої перерви, пов’язаної з карантином, став приємною подією як для самих співробітників, так і для друзів та гостей музею. Кураторами виставки стали мистецтвознавці Ігор Труш, Сергій Несмачний і Ольга Щербина. «Микола Глущенко. Без віз» — саме під такою назвою художній музей презентує яскраву і довгоочікувану експозицію кращих творів легендарного художника з власної колекції. В час, коли люди обмежені в своїх мандрівках — не тільки за кордон, але й в Україні, відвідування виставки здатне подарувати нагоду насолодитися теплими і неймовірно натхненними краєвидами — європейськими та українськими. Проєкт «Микола Глущенко. Без віз» — це не лише вояж різними країнами, а й подорож до надзвичайного художнього світу, зазначають у музеї.

Микола Глущенко — особистість не лише виняткового хисту, а ще й цікавої долі, як митця, так і розвідника. Весь його життєвий і творчий шлях минув під знаком подорожі. І мандрівка ця має доволі широку географію, як на радянського громадянина і художника. «Європейський» шлях митця розпочався 1919 року в Берліні, куди парубок Микола Глущенко утік з табору для полонених у Польщі, де його було інтерновано під час громадянської війни. Дорога до мистецтва розпочинається для нього у берлінській Академічній вищій школі образотворчого мистецтва, а далі — Париж та його активне мистецьке життя. Потім — творча робота в Іспанії, на Балеарських островах та острові Майорка і повернення до Радянського Союзу, де він працював у Москві і, нарешті, в післявоєнному Києві. А згодом — незліченні пленерні поїздки до різних куточках України. Закордон також й надалі залишається для Миколи Глущенка відкритим: Бельгія, Італія, Франція, Швеція, Швейцарія, Югославія... Багато вражень та художніх відкриттів — все в різних жанрах і техніках образотворчого мистецтва, але переважно — уподобаний митцем пейзаж. Саме в ньому Миколі Глущенку і вдалося ствердитися, як віртуозному і талановитому живописцю.

Музейна колекція творів видатного художника дозволяє познайомитись і з його «закордонним» живописом, і з кращими українськими краєвидами, сміливо і експресивно переданими на полотні. В експозиції, розгорнутій на цілий музейний поверх, об’єднано орієнтовно сорок живописних полотен Миколи Глущенка, вирішених у «фірмовій» глущенківській пластиці і виконаних переважно в час найпліднішої творчої праці митця — у 1960-х — 1970-х роках. За визначенням кураторів виставки, цей проєкт стане чудовим подарунком мешканцям Дніпра, адже музеям далеко не кожного міста пощастило зберігати таку велику колекцію творів Миколи Глущенка, що кількісно сягає в цілому приблизно сотні живописних композицій.

«Ми обрали до експонування найвиразніші, з огляду на тему виставки, полотна, — кажуть автори проєкту, — Пластично вивірені, дзвінкі і пружні в лінії, точні у ритмі, рвучкі і, часом, неочікувані в кольорі твори митця розгортають перед глядачем ряд краєвидів — гірських, морських, степових. Тут і панорамні, і камерні пейзажі. Тут і гарячий подих осені, і холодне зимове сонце, і смарагдове літо, і мелодійна весняна лірика. Тут Альпи і Карпати, Адріатика й Азовське узбережжя, Дніпро та Черемош, кримські кипариси і криворізькі кар’єри, великі міста і маленькі мальовничі села... і ще багато чого, що важко окреслити сухими топонімами чи тиражованими епітетами... Це варто побачити на власні очі». Виставка картин Миколи Глущенка працюватиме у Дніпропетровському художньому музеї дві місяці — до кінця березня 2021 року.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати