НАВКОЛОЛIТЕРАТУРНI НОВИНИ
Пригоди ТютчеваПригоди Тютчева
Центр російської культури німецького міста Мюнхена випустив напередодні Нового року 36-сторінковий календар, присвячений російському поетові Федору Івановичу Тютчеву і... його коханкам. Календар являє собою не тільки «настінне зібрання творів» поета (відомі вірші переведено німецькою мовою кращими славістами Німеччини — Лудольфом Мюллером, Уве Грюнінгом та Зіґфрідом фон Ностітцем), стислу історію його життя, але й повну — чи ж так? — енциклопедію романів Тютчева. Кожен, хто придбає календар, зможе протягом дванадцяти місяців милуватися портретом однієї з муз великого поета... Схоже, росіяни далеко просунулися на шляху зняття важких бронзових плит з образів власних класиків. Можливо, нам теж не завадило б якось полегшити долю обтяжених офіційним літературознавством українських письменників — слабо?
Ціна 93-х слів
Унікальний лот був виставлений на продаж у знаменитому аукціонному домі «Sоthеbу’s». Предмет являв собою простий шмат паперу, що містив короткий зміст п’ятої книги циклу творів про Гаррі Поттера. У результаті торгів остаточна ціна лота перевершила всі очікування — «підказка» для поціновувачів чарівних історій була продана за 28 680 фунтів стерлінгів. Незважаючи на те, що таємниця книги «Гаррі Поттер і Орден Фенікса» становила найбільший інтерес саме для «поттероманів», придбати заповітний листок їм, на жаль, не вдалося. У фанатів твору Джоан Ролінг просто не вистачило грошей на покупку лота. За допомогою неофіційного сайту шанувальників Поттера була створена міжнародна ініціативна група зі збору коштів. У такий спосіб вдалося зібрати 15 240 фунтів стерлінгів, яких виявилося явно недостатньо для покупки. Значно більша сума була запропонована невідомим американським колекціонером. Також стало відомо, що гроші, отримані від продажу шматка паперу з 93-ма словами, будуть використані на благодійні цілі. За 24 тисячі фунтів стерлінгів організація «Book Aid International» придбає більше нiж 18 500 книжок для африканських бібліотек.
Клонований Нобель
Нобелівський лауреат в області літератури єгипетський письменник Нагіб Махфуз вирішив надати свої клітини для дослідів з клонування людини. Таке рішення 91-річний автор оголосив недавно в інтерв’ю щотижневику «Аль-Мусаввар». Бажання видатного культурного діяча ще раз підтвердило думку, що в арабському світі до питання клонування людини ставляться набагато ліберальніше, ніж у західних країнах. Більше того, Северино Антінорі, вчений, який займається даною проблемою, раніше повідомляв, що перша клонована людина буде арабом. Стало також відомо, що батько майбутньої дитини — дуже відома і заможна людина, яка має «достатній капітал для успішного завершення досліду». За словами Северино Антінорі, дві з трьох жінок, що виношують клоновані ембріони, живуть у Росії. Народження першої дитини очікується в цьому місяці. Таким чином, якщо досліди італійського вченого все ж матимуть позитивний результат, то незабаром можна чекати появи першого клонованого Нобелівського лауреата. Цікаво, як «відпочине» природа на все ж таки вторинній істоті, як це часто буває у «нормальному» житті?