Не вистачило... фарту
Домашня атмосфера не допомогла збірній України обіграти Англію. Але свято футболу вдалося!
«Девич! Девич!» — вигукували вболівальники прізвище відомого українського нападника. У якийсь момент здалося, ніби саме він, Марко, автор не зарахованого голу під час Євро-2012 у ворота англійців, міг би розставити всі крапки над «і». А ще — помститися британцям і наблизити Україну до мундіалю в Бразилії 2014-го. Але дива не сталося. Девич весь матч проти Англії просидів на лаві запасних. Пізніше тренер Михайло Фоменко пояснить: у Марко були проблеми зі здоров’ям, а нинішня гра «не дозволяла працювати на півсили». Так само на полі не з’явився ще один відомий футболіст, донедавна капітан збірної Анатолій Тимощук, чому здивувалася навіть британська преса.
Коли на початку матчу зазвучав гімн України — співав увесь НСК «Олімпійський». Під час телетрансляції цього, можливо, не було чути, але на стадіоні лунали лише голоси фанатів. Навіть під час гри особливо свідомі вболівальники підіймалися і співали «Ще не вмерла...»
Атмосфера на стадіоні була дуже гостинною. Ще б пак! Близько 70 тисяч уболівальників (якщо точно — 69 890) очікували на перемогу від підопічних Михайла Фоменка. Увесь стадіон — в національних стягах, і лише один сектор — у біло-червоних кольорах. Це — гості з Англії. За підрахунками організаторів, до Києва приїхало близько двох тисяч британських фанатів. Як зізнався «Дню» один з гостей, Кевін, від самої гри очікував більшого, але атмосфера загалом «дуже захоплююча». «Що ж до Сола Кемпбела, який минулого року закликав не приїздити в Україну, — я тут був і під час Євро, Київ — дуже привітне і веселе місто. А Кемпбелл... просто брехун. До речі, англійські фани його недолюблюють», — сказав уболівальник.
З VIP-ложі стадіону за грою спостерігали всі чотири українські президенти. Це ще раз нагадувало про статус поєдинку. Програвати не можна було. І українська збірна не програла. Можливо, тисячі вболівальників на стадіоні, які завітали до Києва зі Львова, Харкова, Миколаєва, Запоріжжя, Донецька та інших міст, та мільйони телеглядачів, які спостерігали за трансляцією поєдинку, залишилися трохи розчаровані відсутністю перемоги, зокрема тактичними замінами в кінці поєдинку та грою на утримання рахунку. Але досвідчений тренер Михайло Фоменко не став ризикувати і запропонував англійським футболістам свій стиль в’язкої гри. Яскравих моментів українці створили достатньо. Свято футболу загалом вдалося. І нехай у цьому матчі саме англійців більше влаштовувала нічия (наразі вони посідають перше місце в групі «H» із 16 очками; Україна — на другій сходинці з 15-ма пунктами) — попереду у наших гравців ще два матчі — домашній з Польщею і на виїзді із Сан-Марино — 11 і 15 жовтня. Якщо ці поєдинки закінчаться з результатом на користь України — наші футболісти зіграють на ЧС-2014.
Фото РЕЙТЕР
ГОЛОС ІЗ «ФЕЙСБУКУ»
Валерій ЧАЛИЙ, заступник генерального директора Центру Разумкова:
— Україна — Англія, нічия. А хотілося все-таки перемоги. Розумію, наприкінці зіграли раціонально, але все одно, як на мене, без здорового авантюризму, драйву, немає сенсу їхати до Бразилії (дай Боже, звичайно). Було реально лише три проблеми: не той суперник, не всі встигли отримати громадянство і... надто багато фартових у політиці, але нефартових для збірної президентів, які зібралися в одному місці і в той самий час.