Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Незламні»

19 квітня у Львівській філармонії відбудеться великий благодійний захід
16 квітня, 16:57

Мета онлайн-концерту, а це – симфонічна поема Ігоря Закуса «Незламні», збір коштів для полку спеціального призначення «Азов», про що «Дню» розповіли організатори вечора.

На сцену вийдуть квінтет відомого українського музиканта Ігоря Закуса та Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика під керівництвом Володимира Сивохопа.

Концерт, як зазначалося вище, транслюватиметься онлайн. Також є можливість придбати купити квиток й потрапити на подію наживо. Позаяк філармонія з початком війни перетворилася на гуманітарний хаб і всі приміщення, партер – в тім числі, завантажені ліками для військових, у продаж надійде лише 120 квитків.

У програмі «Незламні» – твори Ігоря Закуса, оркестровані для симфонічного оркестру і джазового квінтету найкращими українськими оркеструвальниками, також – вірші українських поетів, написані в перший місяць війни.

«Незламні» – про українців. Музика – присвячена їм. А вірші оспівують український народ, його дух і незламність – мирного мешканця, який стає воїном, його батьків, дітей, українську жінку, українського солдата... Це велике музичне полотно, залите поезією українських поетів про героїчну боротьбу українського народу за свою свободу в загарбницькій війні росії проти України, музично-поетичне зображення шляху українців до перемоги», – анонсує Ігор Закус програму.

У складі квінтету Денніс Аду – труба; Тарас Кушнірук – гітара; Усеїн Бекіров – піано; Ігор Закус – бас; Максим Кондратенко - барабани. Вірші читатимуть журналістка Марта Більська та актор Театру Леся Курбаса Олег Онещак, який вступив до лав ЗСУ, коли почалася війна (відпрацювавши концерт, повернеться до службових обов’язків – захищати Україну).

Зібрані гроші УМФ передасть Міжнародному благодійному фонду "Патріот".

Звіти про перераховані кошти – на офіційних сторінках УМФ

Лінки для донатів:

https://tinyurl.com/JAZZ-PRIVATBANK

https://send.monobank.ua/jar/F6hAjTrXv

PayPal: [email protected]

Довідково

Iгор Закус – бас-гітарист, композитор, викладач, засновник проекту Jazz Kolo справедливо вважається найкращим бас-гітаристом Україні. В його музиці є все – техніка, вражаюча мелодика, справжня українська співучість та індивідуальний саунд. Заслужений артист України, доцент КМАм ім Глієра, Ігор займається викладацькою діяльність, активно гастролює та є автором численних українських та міжнародних музичних проєктів.

Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика – колектив із понад столітньою історією та один із провідних музичних колективів України. Його «офіційним» днем народження вважається 27 вересня 1902 року. Є постійним учасником міжнародних фестивалів та проєктів, зокрема – Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози», Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти», Українсько-польського фестивалю «Відкриваючи Падеревського» та ін. Оркестр з успіхом гастролював у багатьох країнах світу, серед яких – Польща, Італія, Іспанія, Франція, Швейцарія, Німеччина, Нідерланди та Китай. Оркестр здійснив низку важливих записів для великих міжнародних лейблів, включаючи Naxos та Brilliant Classics.

Український мистецький фронт створили у березні 2022 року під час війни росії з Україною музикант та організатор івентів зі Львова Сергій Федорчук та власниця київської комунікаційної агенції Top Media Communication Ольга Черткова. Перший проєкт УМФ – #дешансонізація, і це – серія вуличних, клубних та онлайн концертів у Львові, до яких залучено найкращих музикантів країни. У рамках УМФ вже проведено 18 виступів. Заплановано – ще 13.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів

Фото «Дню» надали організатори концерту «Незламні»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати