Ноу-хау — гепарди на манежі!
Ази дресирування керівник програми Великого Московського цирку В’ячеслав Курков здобув від відомого українського дресирувальника Владислава Гончарова
Свою майстерність показують повітряні гімнасти, акробати, ілюзіоністи, міми, ексцентрики, жонглери, аніматори, еквілібристи, маніпулятори, дресирувальники, а також артисти оригінального жанру. У програмі під назвою «Гастролі Великого Московського цирку на проспекті Вернадського», яка стартувала минулого тижня, виступають справжні майстри манежу: лауреати та призери престижних конкурсів та фестивалів у Монте-Карло, Італії, Нідерландах, Франції та Росії, учасники вистав знаменитого цирку «Дю-Солей».
Так, клоуни-ексцентрики «КомікалДуас» В’ячеслав Курков та Михайло Рамзін уміють не тільки веселити публіку, а й продемонструвати запальну гру з кубиками, можуть політати на повітряній кулі та показати високий клас дресури. І це не жарт! Наприклад, кенгуру не просто танцює вальс, а стає на... пуанти, як справжня балерина. У номері «Дресировані гепарди» під керівництвом В. Куркова ці хижаки поводяться як горді кішки, які не тільки ричать, а й муркочуть. До речі, пан В’ячеслав — справжня людина-цирк (він — керівник програми, а ще з другом і колегою Михайлом Рамзіним може змусити публіку реготати до сліз і дивитися суперномери, затамувавши подих).
— У нас молодіжний колектив, — розповів В’ячеслав КУРКОВ. — Я вважаю, що ми маємо свіжий погляд на циркове мистецтво. Практично всі артисти, що беруть участь у програмі, з’являються перед глядачами не лише в різних образах, а й жанрах. Ми — «багатоверстатники». Я, наприклад, поєдную клоунаду з жонглюванням, повітряною гімнастикою і дресируванням. Це дуже незвично для цирку, тому викликає не лише здивування, а й захоплення публіки...
Спочатку я виступав із партнером Михайлом Рамзіним у клоунському дуеті Comical duos у Великому Московському цирку. Потім нам стало тісно в одному жанрі і ми почали освоювати суміжні циркові фахи. Це дозволило створювати незвичайні номери.
Поступово в нас з’явилися однодумці, які теж вийшли за рамки своїх жанрів, і в результаті ми виокремилися у самостійний колектив (керівництво цирку нас підтримало). У нашій програмі, яку показуємо в Києві, незвичайний склад дресированих тварин: крім традиційних для цирку собак, папужок і мавп, працюємо з кенгуру та гепардами. Якщо з кенгуру рідко, але все ж номери трапляються, то до нас із гепардами дресирувальники на арені не працювали. Це наше ноу-хау. Ми знайшли до звірів підхід.
Мені здається, що з цими хижаками легше виступати, ніж, наприклад, із тиграми. До речі, ази дресирування я освоїв завдяки урокам відомого українського дресирувальника Владислава Гончарова. Ми цілий рік працювали з ним у одній програмі у Великому Московському цирку, паралельно Гончаров навчав мене мистецтву дресирування хижих тварин. Загалом наша робота з хижаками ще в процесі.
Впевнена, що «Електрики» запам’ятаються глядачам надовго. Цей номер поєднує різні циркові жанри: еквілібр, акробатику та гімнастику. Артист на стільцях та пляшках із-під шампанського намагатиметься дотягнутися до люстри, яка підніматиметься все вище та вище. У номері «Полотна» Сергій Некрасов і Микола Бабанов зачарують глядачів синхронним виконанням складних трюків.
У програмі беруть участь найпрудкіші тваринки у світі, улюбленці дитячої публіки — веселі шотландські поні, кмітливі та спритні собачки, могутні коні, кумедні мавпочки. А номер «Антипод» під керівництвом В. Кускова презентує сім’ю акробатів-мотоциклістів. У лірико-драматичному шоу (під керівництвом Дар’ї Костюк) поєднались ілюзія, пантоміма й балет...
Після перегляду програми малеча просила батьків ще раз прийти в цирк, а дорослі глядачі зізнавалися, що в них перехоплювало подих, вони отримали величезне задоволення від феєричного шоу, яке підняло всім настрій. До речі, москвичі будуть виступати в нашій столиці до 26 лютого, а до Євро-2012 Генеральний директор, художній керівник Національного цирку України Володимир Шевченко пообіцяв провести в Києві фестиваль різних циркових жанрів.