Перейти до основного вмісту

Нові образи добре знаних класиків

Клуб ілюстраторів Pictoric створив серію незвичних плакатів «Видатні письменники України». Художники впевнені: стильні роботи будуть доречними і вдома, і на стінах шкільних кабінетів
13 серпня, 17:23
РОБОТА ПОЛІНИ ДОРОШЕНКО «ЛЕСЯ УКРАЇНКА»

Молоді художники, серед яких Тетяна Цюпка, Анна Хоменко,  Анна Сарвіра, Олег Грищенко, Ольга Терещенко, Олена Старанчук, Андрій Лесів і Романа Романишин, створили незвичні портрети класиків української літератури, які добре всім відомі зі шкільної програми. Ці цікаві і часом незвичні роботи першими побачили львів’яни. Кілька тижнів на площі Ринок тривала виставка «Видатні письменники України». Тут можна було побачити по-новому осмислені та інтерпретовані  митцями портрети-образи Остапа Вишні, Володимира Свідзинського, Марко Вовчок, Лесі Українки, Миколи Куліша, Тараса Шевченка, Феофана Прокоповича, Василя Стуса, Миколи Трублаїні, Володимира Винниченка та багатьох інших письменників.

«Ідея з плакатами про письменників виникла, коли ми обговорювали пропозицію від Форуму видавців зробити серію плакатів в рамках проекту «Львів — місто літератури». Виявилося, що у Львові середовище сприяє не лише навкололітературним ініціативам, а й такому призабутому сьогодні виду мистецтва, як вуличний плакат. На площі Ринок виставка виглядає дуже органічно. Наприклад, у Києві потім ми пробували організувати подібну вуличну експозицію, але, на жаль, це трохи важче, ніж ми уявляли, — у нас просто немає публічного простору в центрі міста для таких тривалих і неодноразових проектів. І хоча ми розвиваємо зараз «Видатних письменників» і в інших форматах (робимо тираж плакатів та іншої продукції), але в перспективі хотілося б мати можливість показувати сучасні мистецькі плакати на різні теми (наприклад, була думка зробити серію про художників) в міському середовищі, на вулиці, площі — там, де б вони були доступні для огляду всім, — розповідає співкуратор проекту Pictoric Анастасія Денисенко. —  Реакція на захід була позитивною, приємно, що виставка запам’яталася і не була декоративною. Власне, це саме з відгуків та реакції людей на цей проект ми впевнилися, що плакати можуть бути цікавими і для шкіл. Може, не кожному буде близьке трактування того чи іншого образу автора художником, але принаймні ми відійдемо від шаблонного мислення про них і від нав’язування якихось кліше».

Власне, тепер ці плакати всі охочі можуть придбати на сайті культурно-видавничого проекту «Читомо». Тут обіцяють відчутні знижки тим, хто придбає їх у подарунок школі. «Давно знайомі образи письменників назавжди залишаються у свідомості дитини штампами: Леся Українка — «Щоб не плакать, я сміялась», Тарас Шевченко — «Я пас ягнята за селом», Олександр Довженко — «Зачарована Десна». Хтось має почати ламати ці штампи. А через художній образ це відбувається швидше, ефективніше й приємніше, — розповідає Оксана Хмельовська, редактор культурно-видавничого проекту «Читомо». — Про популярність плакатів поки що говорити складно, адже ми щойно почали продаж. Але кількість листів з проханням прикупити плакати для шкіл набагато більша, ніж тих, які хочуть придбати роботи «для себе», тому вирішили продавати плакати для вчителів за собівартістю. Також домовилися про акцію для діаспори «Купуй плакат із письменником — підтримай військових»: ми повернемо собі лише собівартість, а решту — перерахуємо на потреби армії».

Фото надано проектом Pictoric

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати