Під батутою молодих і потужних
Львівська філармонія продовжує проєкт «Диригенти. Українською»
Проєкт, покликаний об'єднати молодих талановитих диригентів з усієї України, які виступають разом із іменитим й одним із найдавніших українських колективів – Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії, започатковано рівно рік тому. І от тепер, 31 жовтня, розпочинається новий його сезон.
«Диригенти. Українською» – проєкт, який вже вам полюбився! – анонсують подію організатори. – Ми знаємо, що ви хочете відчути цю потужну силу, силу великого симфонічного оркестру із сторічною історією під батутою молодих, потужних диригентів і диригенток! Саме тому ми розпочинаємо новий сезон улюбленого проєкту! Головними героями вечора будуть Олександр Драган (диригент), Уляна Макєєва (гобой) та, звісно ж, Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії».
У програмі – симфонічна творчість Ріхарда Штрауса та Франца Шуберта. Твори, що прозвучать у програмі, – одні з найдовершеніших у доробку обох геніїв.
Концерт для гобоя Ріхарда Штрауса іноді ще називають «бабиним літом», бо створений він був наприкінці життя композитора – у 80-річному віці! На його написання композитора наштовхнув американський військовий – 24-річний офіцер розвідки Джон де Лансі, який у цивільному житті був головним гобоїстом Пітсбурзького оркестру. Йому ж і присвячений твір.
П’ята симфонія Франца Шуберта була створена композитором у 19-річному віці. У ній чимало від Моцарта та Гайдна: легкість та витонченість. Симфонія стала одним із оптимістичних і життєрадісних пунктів творчості тоді ще юного композитора, чиє життя вкоротили хвороби і розчарування.
Перший вечір нового сезону проєкту «Диригенти. Українською» відбудеться у Концертному залі імені Станіслава Людкевича.
Передбачена й трансляція концерту на YobTube-каналі Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика.
Довідково:
Олександр Драган навчався у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка (кафедра оперно-симфонічного диригування) та в аспірантурі академії у професора Юрія Луціва (2005-2009 роки).
З 2008 по 2009 роки обіймав посаду художнього керівника та головного диригента камерного оркестру Хмельницької обласної філармонії. З 2009 року – до сьогодні генеральний директор Хмельницької обласної філармонії.
Як диригент камерного та симфонічного оркестрів, виступав у престижних мистецьких фестивалях в Україні: «Київ мюзикфест», «Контрасти» (Львів), «Два дні і дві ночі» (Одеса), також – за межами України (у Польщі, Литві, Швейцарії, Німеччині та Австрії).
Є засновником та натхненником престижного мистецького форуму «Хмельницький КамерФест», конкурсу молодих виконавців «ProArt», інших мистецьких імпрез.
З ініціативи Олександра Драгана вперше за роки незалежності поставлені опери та оперети «Назар Стодоля», «Богдан Хмельницький» К. Данькевича, «Гуцулка Ксеня» Я. Барнича, здійснено низку інших постановок у Хмельницькій філармонії.
Author
Тетяна КозирєваРубрика
Тайм-аут