Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Поляки створили 3D-анімацію про давній Острог

Місто увійшло до проекту транскордонного співробітництва
11 травня, 16:02
ІЛЮСТРАЦІЯ З САЙТА M-A-D-M-A-X.LIVEJOURNAL.COM

Як виглядало старовинне містечко Острог, що на Рівненщині, чотири століття тому, тепер можна побачити у 3D-зображенні. Давню фортецю, її мури, вежі, а також церкву та інші споруди у такому форматі створили польські спеціалісти з Poligon Studio. Це стало можливим завдяки проекту, який втілювався у рамках програми транскордонного співробітництва «Польща — Білорусь — Україна» за кошти Євросоюзу.

Острог — місто з яскравою історією. Ним правив могутній княжий рід, у якому були і видатні полководці, і святі, й одні з найбагатших магнатів, і благодійники. Тут свого часу працював друкар Іван Федоров, який створив і знамениту Острозьку Біблію, тут заснували перший у Східній Європі вищий навчальний заклад — Острозьку академію. Поляки, які працювали над створенням 3D-анімації, певний час провели в Острозі, спілкувалися з краєзнавцями, брали інтерв’ю в місцевих жителів, були в музеях. Однак зображення міста XVII століття вони відтворювали на основі інформації, зокрема, давніх карт із польських архівів.

«Острог до 1939 року вважався територією Польщі. Саме тому там зберігається дуже багато документів. Крім того, поляки, які працювали над створенням циклу 3D-зображень, склали ще й карту спадщини Острога від найдавніших часів. Але насправді це лише фрагмент проекту, який має назву «Шляхами Штетлів. Об’єкти єврейської культурної спадщини в транскордонному туризмі». У його рамках обрали 60 міст — по 20 із Польщі, Білорусі та України. Острог став одним із них. Адже до 1942 року серед тамтешнього населення переважали євреї, — розповів координатор проекту, заступник голови громадської організації «Рівненський центр маркетингових досліджень» Борис Берташ. — Штетлами називали єврейські містечка. До речі, в Острозі перші єврейські поховання датовані XVI століттям. Це місто потрапило у проект ще й завдяки своїй багатющій історії загалом».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати