Помер автор першої пересадки людського серця
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20010906/4159-6-2.jpg)
Помер ведучий південноафриканський кардіохірург Крістіан Барнард. У 1967 році він виконав першу в світі операцію з трансплантації серця. Причиною смерті хірурга став сильний приступ астми, повідомляє Газета.ru. Крістіан Барнард помер на кіпрському курорті Папос, де він відпочивав разом зі своєю дружиною. Незважаючи на те, що швидка відвезла кардіохірурга до лікарні, лікарі не змогли врятувати його життя. Як заявив міністр охорони здоров’я Кіпру, кардіохірург помер від серцевого нападу. Однак розтин показав, що із серцем у нього було все гаразд. Причиною смерті Барнарда став сильний приступ астми, від якої він і приїхав лікуватися на острів.
Барнард народився в сім’ї священика 8 листопада 1922 року в невеликому містечку Бофорт-Уест на півдні ПАР. У 1946 році він отримав диплом лікаря в університеті Кейптауна. Першою його самостійною роботою стало призначення на посаду сімейного лікаря в невеликому містечку Сірес, потім він перейшов спочатку в кейптаунську лікарню інфекційних захворювань, де спеціалізувався на лікуванні туберкульозного менінгіту, а потім в лікарню «Хрут скир», в якій і відбувся як кардіохірург.
В історію медицини Крістіан Барнард увійшов у 1967 році. 25 грудня того року група лікарів під його керівництвом блискуче провела першу в світі операцію з пересадки людського серця. 53 літньому Луї Вашканськи пересадили серце молодої жінки, яказагинула в автокатастрофі. Правда, через 18 днів пацієнт помер від двосторонньої пневмонії, але зате сотні тисяч людей з вадами серця отримали надію на лікування.
Останні роки свого життя лікар провів, подорожуючи світом і читаючи лекції студентам в багатьох вузах Європи.
Крістіан Барнард — батько чотирьох дітей. Він був тричі одружений, причому, як правило, дружини були набагато молодші за нього. Він цього не соромився і говорив, що кращий спосіб зберегти серцево-судинну систему і укріпити серцевий м’яз — регулярне статеве життя.
Випуск газети №:
№159, (2001)Рубрика
Тайм-аут