Перейти до основного вмісту

Посмертне послання Харрісона

21 листопада, 00:00

Посмертний альбом екс-бітла Джорджа Харрісона — «З промитими мізками» (Brainwashed) надійшов до продажу на прилавки музичних магазинів у Сполучених Штатах. Поки що складно передбачити долю альбому в чартах, однак вже зараз музичні критики говорять про те, що цей альбом є одним із найкращих творів Харрісона і гідним завершенням музичної кар’єри. 11 нових композицій, які увійшли до альбому, було відібрано з більш ніж 25, записаних Харрісоном при підготовці диска з робочою назвою «Вигляд кінця ноги» протягом півтора року, що передували його смерті 29 листопада 2001 року. На відміну від більшості альбомів, які виходять посмертно і, як правило, являють собою спробу компаній звукозапису «зібрати останній урожай» із творчої спадщини артиста, нинішній, за словами сина Харрісона Дені, був практично готовий ще до смерті його батька. При цьому самому Харрісону, за його словами, було, за великим рахунком, байдуже, вийде він чи ні.

Дені Харрісон і екс-лідер «Електрик лайт оркестра» Джефф Лінн постаралися, виходячи з бажання екс-бітла, зробити його останню роботу мінімально помпезною. Сам альбом є, по суті, «гітарним» — гітарні треки записані Джорджем, Дені і Джеффом, де домінує характерний стиль Харрісона. У записі брали участь також ударник Джім Келтнер, який до цього працював із групою «Traveling Wilberries», Джулс Холланд, екс- клавішник «Deep Purple» Йон Лорд і запрошені індійські музиканти.

Новий альбом є спокійним і життєстверджуючим філософським заповітом людини, яка усвідомлює наближення неминучої смерті і примирилася з нею. Невипадково перед ним подано цитату з кришнаїтського трактату «Бхагават-Гіта»: «Не було часу, коли ти чи я не існували б, як не буде і часу, коли ми перестанемо існувати». Остання, титульна композиція альбому — «З промитими мізками», виходячи з послання якої було вибрано і художнє оформлення обкладинки — манекени, що скупчилися навколо телевізора з пустим екраном, — є неприхованим останнім докором на адресу західної цивілізації, де, на думку Харрісона, людині з дитинства і до смерті «промивають мізки» вчителі, лідери, королі та королеви, військові, фінансисти, преса, телебачення, комп’ютери та мобільні телефони.

29 листопада, в день першої річниці смерті Харрісона, який помер у 58-літньому віці від раку, в Лондоні в королівському Альберт- холі пройде концерт його пам’яті. У ньому візьмуть участь Ерік Клептон, Джефф Лінн, Том Петті, Раві Шанкар, Джулс Холланд і колишні «бітли» — Пол Маккартні та Рінго Старр.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати