Перейти до основного вмісту

Про красу в усіх проявах

Акварельний дебют... Андрія Чебикіна
23 квітня, 15:59
БАЛАКЛАВА. ЯХТА. НАВПРОТИ ЮСУПІВСЬКИЙ БУДИНОК. 2012 р. ПАПІР, АКВАРЕЛЬ

За традицією, у квітні, відомий київський художник запрошує на свою персональну виставку. Та нині це не графіка, якою славиться митець, а цілковита новинка — виставка «Акварель»! Вернісаж проходить у виставковому залі Національної академії мистецтв України. Головна тема — краса в усіх можливих проявах. Дуже багато пейзажів від яких буквально крутиться голова та перехоплює подих.

— Ця виставка — мій своєрідний дебют, — каже Андрій ЧЕБИКІН. — Уперше акварельний живопис презентовано не в контексті графічної творчості, а як самодостатній доробок. Звичайно, я хвилююся... бо коли зникне хвилювання, зникне цікавість до одного з найважливішого для художника — цікавості та поваги до думки глядача. Я не намагаюсь вводити якісь особливі технічні прийоми, щоб зайвий раз продемонструвати віртуозне володіння акварельною технікою. Навпаки, я, наскільки це можливо, послуговуюсь економними засобами, лаконічно відображаю різнобарв’я світу.

Із кожної акварельної роботи виставки визирає зовсім інший Чебикін, ніж той, котрого ми звикли бачити у графіці. Чи то весна, чи то акварель надихнула Андрія Володимировича на дивовижно повітряні та невагомі композиції, довершено прозорі колорити та композиції.

— Андрій Чебикін — це митець натяків, ефірних образів і почуттів, — вважає мистецтвознавець Марія КОРЖЕНОК. — Цим і «приманює» художник глядача, змушує стати співучасником гри кольорів й танцю ліній. Подивіться на його жіночі образи. Героїні полонять еротизмом, або ж випромінюють тихе світло жадання. Цей сюжет витинається вихопленим із пам’яті, граційним вигином тіла, прядки волосся, спадаючого простирадла... Та сама поліфонія ліній і водночас лаконізм.

Примітно, що акварелі художника дуже різнопланові. Є твори «з уяви», а поряд із цим — і «класичні» пейзажі, портрети й натюрморти з натури. Ці етюди виділяються на виставці в окрему творчу тему митця. Проте у всіх без винятку картинах Андрій Володимирович Чебикін залишається відкритим до глядача та відвертим до співбесідника, незмінно оптимістичним, що відчувається у нестримному імпульсі їхньої енергетики.

Представлені роботи на «Акварелі» показують ретроспективу творчого життя художника. Глядач може без труднощів прослідкувати цікаві еволюційні зміни в авторському почерку митця. Різноманіття композиційних прийомів переконливо доводить — мистецький пошук художника триває.

Виставку «Акварель» відкрито до 17 травня.

ДОВІДКА «Дня»

Андрій ЧЕБИКІН — народний художник України (1992), лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка (2007), лауреат премії ім. І. Огієнка (1995). Нагороджений Золотою медаллю Грекова (1990), орденом «За заслуги» І (2007), ІІ (2003) та III (1997) ступенів. Брав участь у численних державних і міжнародних художніх виставках. Персональні виставки — Дніпропетровськ, 1984; Миколаїв, 1987; Вінниця, 1988, 1995; Київ, 1990, 1993, 1996, 1999; Полтава, 1993; Кам’янець-Подільський, 1994; Львів, 1995 та ін. Твори зберігаються в Національному художньому музеї, Харківському художньому музеї, Третьяковській галереї та інших музеях, у приватних колекціях України, Росії, Чехії, Словаччини, Німеччини, Польщі, США, Бельгії, Данії, Греції, Ізраїлю, Японії, Англії, Йорданії, Голландії. Має дипломи численних виставок. Андрій Чебикін відомий художник-графік, з 1989 р. — ректор Київського державного художнього інституту (з 1992 року — Українська академія мистецтв, з 1998 року — Академія образотворчого мистецтва і архітектури, з 2000 року — Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури), з 1997 року — президент Національної академії мистецтв України.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати