Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Прогрес інтелекту в архітектурі»

Українці виграли головний приз в одній із номінацій конкурсу «Полігон для творчості-2012»
13 грудня, 14:50
ФОТО НАДАНЕ КАТЕРИНОЮ ЯРОВОЮ

Молоді українські архітектори Катерина Ярова та Андрій Родич вибороли головний приз у номінації «Архітектура» конкурсу «Полігон для творчості-2012» в Москві, представивши проект приватного будинку. Цей конкурс є хорошим стартом для молодих архітекторів, майданчиком для самореалізації. Конкурсний проект має назву Desert Rose, під час підготовки до нього для кожного з розробників було поставлено певні завдання: Катерина займалася архітектурою і креативною складовою проекту (створенням візуального, текстового та ідейного образу проекту), Андрій — візуалізацією.


«Даний проект — приклад сучасного уявлення про приватний будинок, тут уже немає портиків, колон. Концепція проекту побудована на поєднанні контрастів: холодного бетону і «теплих» — дерева й міді. Головне завдання проекту — створення багатообразного будинку. Для головного фасаду характерний динамічний, закритий простір, в якому переважає бетон. Інші ж фасади поступово одомашнюються. Фасад, що виходить на терасу, найбільш натхненний, тут я застосувала тоновані дзеркальні панелі в облицюванні першого поверху — поверх візуально розчиняється завдяки даному прийому, як міраж у спекотний день», — розповідає про проект Катерина Ярова.
Головним критерієм конкурсу «Полігон для творчості» був зв’язок концепції проекту з його технічною реалізацією; були й стандартні технічні вимоги: 3D-види ключових сцен, які розкривають ідею, настрій, філософію проекту. На церемонії нагородження проект Desert Rose відзначено в номінації «Краща робота з точки зору візуального подання».


КОМЕНТАР


Юрій ШКОДОВСЬКИЙ, ректор Харківського національного університету будівництва і архітектури, доктор архітектури, професор, народний архітектор України:


— Молоді архітектори відрізняються від архітекторів попередніх поколінь тим, що на грунті політичного й соціального становища, що змінилося, вони більш розкуті, у них немає стереотипного мислення і жорстких нормативів, які раніше були продиктовані державою. Сьогодні можна спостерігати прогрес інтелекту в архітектурі й будівництві, це і є відмінною рисою молоді, це нелегка, але гідна праця. «Полігон для творчості» — конкурс нового, сучасного типу, для людей, які цінують свободу творчості. Для молодих архітекторів він дуже престижний. Я вважаю, що це серйозна перемога, яка дозволяє авторам поступово здобувати авторитет. З приводу проекту скажу, що це оригінальна споруда, де було знайдено абсолютно нову нетрадиційну форма. На найвищому рівні також і художній підхід, і осмислення теми: з філософської точки зору, будівля справді символізує творчість, забезпечує умови для творчості, відвертість, тому що там багато скла, застосовані цікаві просторові системи. Ця образність будівлі може загравати з простором.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати