Просто Свіфт
«Найкращою кішкою року» став персидський колорпоінт із Одеси
Купити сьогодні елітне кошеня анітрохи не дешевше, аніж породисте щеня. Близько $ 300 за маленький нявкаючий клубочок — ціна досить поширена. І це незважаючи на те, що на відміну від собаки, яка вірою і правдою служить людині, від кішки таких «дивідендів», швидше, не дочекатися. Поширена думка, що собака прив’язується до людини, а кішка — до дому. Проте найбільш волелюбна з приручених людиною тварин залишається для багатьох предметом справжнього обожнювання і, швидше, інтровертом у взаємовідносинах з людиною.
На міжнародній виставці всесвітньої федерації котів, яка відбулася минулими вихідними в Національному еколого-натуралістичному центрі, було представлено 150 порід кішок. Найбільш рідкісними по праву називалися канадський і донський сфінкс, британська короткошерста, шотландська висловуха, червоний мармуровий кіт. Були тут і величні сіамські кішки, які з неприхованим снобізмом поглядали на глядачів, і величезні пухнасті, як плюшеві іграшки, персидські коти, добросердно розвалені на своїх подушках, які взагалі ні на кого не дивляться. Практично на кожній клітці з котом була табличка, яка сповіщала, що вихованець породистий, а не якийсь там Матроскін без роду і племені. У багатьох були сертифікати чемпіонів, адже зовсім недешевий домашній улюбленець має бути не тільки предметом обожнювання, а й гордості, підкріпленої документально. Проте ціна на кішок навіть однієї породи варіювалася іноді в межах кількох сотень гривень. Просто не всі кошенята згодом зможуть брати участь у змаганнях. Для цього потрібні яскраво виражені риси породи, наприклад, певна кількість смужечок на мордочці чи колірна гамма.
Незважаючи на великий ажіотаж навколо своєї персони, кішки поводилися досить флегматично і не стрясали стіни голосним нявчанням. Як розповіла власниця величезного, як бегемот, чорного перса, за два дні сидіння в клітці тварини втомлюються більше, аніж за тиждень активного життя. Не так уже й приємно, щоб на тебе весь час видивлялися, навіть якщо знаєш, що помилуватися є на що. Майже всі коти дружно спали, іноді в таких химерних позах, що саме час було записувати їх на відео і посилати плівку в програму типу «Сам собі режисер». У донського сфінкса- мами дітки були одягнуті в теплі шерстяні жилетки. Шерсть у них така коротка, що швидше нагадує шкіру. Не довго й простудитися.
Головною подією виставки котів став конкурс на «Кращу кішку року», що проводився Фелінологічним альянсом України. До нього журі допустило тільки тих тварин, які вигравали різні міжнародні змагання протягом року. Виграла його в непростій боротьбі Олена Харитонова з Одеси зі своїм персидським колорпоінтом із величною кличкою Свіфт оф Евер Топ. Це з прізвищем і по батькові. Сама господиня називає його просто Свіфт. Але пам’ятні призи отримали всі. Конкурс вважається найпрестижнішим і зайняти на ньому навіть 12-те місце — дуже почесно.
А в сусідній залі проходила виставка екзотичних птахів. Канарки і папуги заливалися на весь голос, не підозрюючи, що їхня головна небезпека знаходиться тут же, на відстані якихось кількох метрів. Проте котів, які перебували в сонному стані, це також мало турбувало, адже більшість із них — це не маленькі хижаки, а дорогі, в усіх розуміннях, домашні іграшки.