Провінційні перукарі не осоромилися

Фестиваль перукарського мистецтва «Світ краси, літо–98», який відбувся в Києві, був покликаний не лише провести тематичні семінари та презентації продукції провідних косметологічних фірм або виставки-продажі косметики та парфумерії, але й ще раз продемонструвати, яких див можна досягти за допомогою гребінця, ножиців та деяких інших додаткових засобів.
Але для того, щоб побачити найбільш вражаючі досягнення, треба володіти певним досвідом і знаннями. Скажімо, профани в очікуванні див, напевно, кинулися б стежити за виступами учасників чемпіонату України з перукарського мистецтва, який пройшов у рамках фестивалю. І помилилися б. Тому що, згідно з міжнародними правилами (або просто традицією?) зачіски, що представляються на суд журі, зовсім не вражають. Вони були, що називається, «нормальними», і «вечірня» відрізнялася від «повсякденної» хіба що майстерністю укладання. Журі оцінювало якість стрижки, фарбування (цілком «гуманного») і відповідність модним тенденціям — а це матерії тонкі і не завжди надзвичайно ефектні.
Зате вечірня шоу-програма перевершила найсміливіші очікування тих, хто жадав побачити «щось незвичайне». Не в останню чергу це сталося тому, що в цьому році в ній брали участь не провідні столичні салони, а представники, так би мовити, провінційної школи, які, зрозуміло, не побажали осоромитися перед «метрополією». І їм це, безумовно, вдалося. Кожний показ представляв собою не лише ансамбль складних фантазійних зачісок: строї також були підібрані у відповідності до загального задуму і до теми, а для створення найбільш повного враження моделі часто показували елементи хореографії. Чого тільки варті назви шоу: «Краса завжди права» (Житомир), «Кохання і квіти» (Нова Каховка), «Привид опери» (Луганськ), «Створення світу» (Дніпропетровськ)... Треба відзначити, що композиції з волосся — інакше не назвеш — були під стать назвам.
Переважали, природно, шиньйони, які так легко прикрасити квітами, мохом або навіть пір’ям (мотив, що стійко утримує популярність) або надати їм, заздалегідь налакованим, найхимерніших форм — скажімо, протуберанців чи язиків срібного полум’я, що розвіваються вітром. Але, звичайно, апофеозом виявилася представлена дніпропетровцями (показ яких взагалі був найбільш вражаючим) земна куля на голові однієї з моделей. Ну а тим, хто просто цікавиться новими тенденціями в галузі зачісок, треба було відвідати майстер-класи, які давали два провідних київських салони: «S&А Group» і «Дюденко-Київ».
Майстри першого салону, окрім традиційних завивки і фарбування, «пограли» з довжиною прямого волосся, створюючи різноманітні «сходинки» та іншу асиметричну геометрію. А темою майстер-класу салону Дюденка стали сучасні тренди у фарбуванні волосся. Оголосивши, що банальні смужки, точки або «арбузик» — це вже вчорашній день, оскільки будь-яке дівча може зробити щось подібне вдома самостійно, майстри на чолі з самим В’ячеславом Дюденком у присутності публіки наносили фарбу «шахматкою», хвилями і ще безліччю способів, після чого моделі, ненадовго зникши за лаштунками, щоб «висохти», поверталися — вже в усій красі. На цьому майстер-класі були продемонстровані фрагменти програми, яку майстри салону «Дюденко-Київ» через кілька днів планують показати на міжнародному конкурсі в Братиславі.
Випуск газети №:
№112, (1998)Рубрика
Тайм-аут