Перейти до основного вмісту

Ще одна легенда про кохання

04 квітня, 00:00

В ідомий київський хореограф Алла Рубіна презентувала свою нову роботу — фольк-містерію «Обранець сонця» (з циклу «Вічне дерево»), створену разом з композитором Олександром Шимком для ансамблю «Калина». Вистава відбулася на сцені Муніципальної опери при переповненому залі.

Алла Рубіна вигадала власне оригінальне лібрето, звернувшись до міфічних часів. Вийшла захоплююча вистава-легенда, у якій переплетені історії язичеських часів, побутовий реалізм з фантастичним і непереможним романтизмом. «Обранець сонця» — історія химерного кохання Дівчини до ідола, біля якого відбуваються різні обряди. Якось навесні Дівчина жартома омиває кам’яну фігуру, а та оживає, чи то може тільки їй ввижається (бо ніхто, крім неї, цього дива не бачить), і у серці Дівчини народжується кохання до ідола...

Глибокий зміст циклічності в природі, таїнства життя — ці теми передані у музиці вистави. Олександр Шимко у своїй композиції, яка має сама по собі наскрізний сюжет, вдало поєднує сучасні ритми із народною музикою та співом, що линуть немов з глибини століть. Вистава «Обранець сонця» поєднала у єдине ціле сучасну музику, танцювальну та вокальну групи ансамблю «Калина». Цей фольклорно- етнографічний колектив народився у 1981 р., а з 2004-го має статус «академічного». За роки свого існування ансамбль зробив великий внесок у розвиток української національної культури, репрезентуючи свою творчість по всій країні і далеко за її межами, знайомлячи публіку з невичерпними скарбами нашої народної творчості. Колектив під керівництвом диригента А. Дубини, балетмейстера Г. Воронова, режисера В. Лисюка, хормейстера С. Дудка завжди у творчому пошуку. Нова робота ансамблю показала величезний потенціал колективу, його бажання експериментувати, а тандем з Аллою Рубіною додав яскравих барв до творчого вінка «Калини».

Хореограф А. Рубіна не вперше звертається до української тематики. Їй близька гостра характерність і, одночасно, легка піднесеність, прозора образність народного танцю. У її доробку постановки «Майської ночі» та «Цвіту папороті» Є. Станковича для Хору ім. Г. Верьовки, а також окрема версія тієї ж «Майської ночі» у Київському муніципальному театрі опери та балету для дітей та юнацтва, яка прикрашає репертуар.

Вистава «Обранець сонця» підтвердила реноме А. Рубіної як сміливого хореографа-експериментатора, новатора. У постановці сучасна балетна лексика наскрізь пройнята соковитістю, виразністю народного побутово-обрядового танцю. Хаотичні масові сцени і акуратні хороводи, фантасмагоричні та ліричні сцени перемежовуються кількома адажіо, у яких розкриваються характери головних героїв, їхні стосунки. А вдале, хоч і дещо несподіване поєднання по-сучасному лаконічної сценографії, тонко стилізованих костюмів, якісно поставленого сценічного освітлення із застосуванням спецефектів робить цю фольклорну виставу вишукано сучасним і захоплюючим видовищем.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати