Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Ще одна згуба знайшлася!

Львівський хор продовжує втілювати проєкт «Прийняття»
30 червня, 17:57

Національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» презентувала шосту пісню у рамках проєкту «Прийняття» – «Ех, яблучко». Презентація традиційно відбувається щочетверга, про що «Дню» розповіли у «Дударику».

Послухати пісню «Ех, яблучко» можна тут – https://www.youtube.com/watch?v=xZGXSDtvcm4

«Ще одна згуба, яку презентуємо у рамках проєкту «Прийняття», – говорить  керівник «Дударика», автор проєкту, композитор і диригент Дмитро Кацал. –

Пісня була популярною у 1917–1921 роках на усій території бойових дій від сходу і до заходу України. Дослідити автентичний текст видається неможливим, оскільки пісня обростала куплетами і варіантами. Ми обрали слобожанський варіант з махновським варіантом тексту. Жодні потуги ерефії – ані в привласненні пісень, ані на фронті – не досягнуть успіху. І їм «українське яблучко» поперек горла і стане!».

Принагідно: «День» висвітлює презентацію всіх пісень проєкту «Прийняття», а їх, повторю, вже шість. У капелі розповідають, що це – твори Тараса Шевченка та пісні, які росіяни вкрали в українців.

Щочетверга о 14.00 на YouTube та у соцмережах https://www.facebook.com/Dudaryk.choir дударики представлятимуть пісні, які росіяни поцупили у нашого народу.

Капела ідентифікує співанки, відшукує оригінальний текст, далі твори аранжуються, розучуються (період прийняття тривав приблизно півроку) і презентуються в медіа для широкого загалу і на саркому москалям.

Зібрані під час проєкту кошти передадуть Збройним Силам України.

А перші відгуки на пісню «Ех, яблучко!» такі:
Olga Maksymyak Круто!
Geo M Гарно!».
Далі буде.

Тетянка КОЗИРЄВА, «День»
Фото «Дню» надали у капелі «Дударик»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати