Що в моді у молодят?
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/19990527/494-8-1.jpg)
Я знаю одну пару, яка блискуче «викрутилася» із запропонованих обставин. Мила дівчина знайомиться в київському кафе з привабливим німцем, який незабаром пропонує їй місце у своїй фірмі. Потім вони разом їдуть до Америки за завданням фірми. І, зрозуміло, в Лас-Вегасі, в малесенькій кімнатці з фікусами і пальмочками за 3 хвилини і $15 реєструють свої стосунки. Папери ці було прийнято як правочинні і київським загсом, і німецьким бюро одружень. Батькам же довелося скорботно оповістити про те, що відбулося, родичам на скромній вечірці.
Запитуючи у молодих пар, які подають заяви — як же вони відзначатимуть цю подію, я дізналася про багато варіантів компромісів, які не влітають до того ж у копієчку.
Світлана і Микола, студенти Київського університету:
— Ми живемо в гуртожитку, де і накриємо столи, комендант дозволила зробити це в читалці. Звісно, батьки приїдуть допомогти організувати все. Традиції? З'їздимо, покладемо квіти до пам'ятника Шевченку, обвінчаємося, на відео- знімемо все. Досить. Нам приготували подарунок — гроші, щоб влітку після сесії десь відпочити.
Наталя (робітниця фабрики Карла Маркса) і Володимир (інженер-електронник):
— Ми вирішили зробити це у два вечори: перед реєстрацією — «хлопчишник» і «дівишник» для наших друзів у різних квартирах, а після розпису — в невеликій їдальнi батьки накривають столи для рідні і своїх друзів. Якщо буде хороша погода — погуляємо біля Дніпра, проїдемося найгарнішими вулицями Києва. А на «медовий місяць» сподіваємося витратити відпускні, якщо вчасно їх видадуть.
Лариса (секретар фірми) і Ярослав (менеджер телефонної компанії):
— Вдома у батьків буде тільки вечір для рідних і знайомих. Зі своїми друзями в неділю поїдемо на дачу на шашлики. Хотілося б обвінчатися в сільській церкві: там хоч і не так красиво, як у київських храмах, але дуже душевно, нам більше уваги приділять.
Схоже, що сучасний прагматизм і європейські стандарти поступово прищеплюються і у нас. Особливої винахідливості небагато, але дещо «нестандартне» все ж з'являється. Наприклад, одна турфірма задовольняє «особливий попит» тижневою поїздкою до Чехії, з одруженням у старовинному замку, в стилізованих «під той час» вдяганках, з подальшим оглядом визначних пам'яток і обслугою також під старовину, — за $500 на двох! «Нові українці» не проти обручитися на кораблі, під плескіт хвиль Середземного моря, в точках, де найкраще спостерігається... сонячне затемнення. Так би мовити, відкидаючи всі забобони з цього приводу і насолоджуючись різноманітними видами країн, портів, ресторанів — усього за $2,5 тис.! А із загсом за певну суму завжди можна домовитись.
Однак успіхом користуються і внутрішньоукраїнські маршрути, особливо у студентів. Молодята після протокольного вручення паперів вважають за краще провести «медовий тиждень» взимку — в гірських санаторіях Карпат, а влітку — на чорноморському побережжі, вкладаючись у $100—150. Або в Криму, де зараз дуже навіть популярний центр дайвiнга, тобто — підводного плавання. Молодята просто косяками ($200 на двох!) їдуть сюди в пошуках екстремальних відчуттів.
Так що незначність коштів — аж ніяк не перешкода в створенні новомодних тенденцій. Бажання усамітнитися десь якомога далі від рідних пенатів породжує не тільки конфлікти, а й компромісні рішення. Коли і батьківські уявлення про пристойність щадяться, і молодята вгамовують своє прагнення «далеких мандрівок вдвох».