Перейти до основного вмісту

«Щоб син мною гордився»

У роду Рєзвих усі чоловіки дотримуються цього принципу
10 квітня, 00:00
Ім’я одесита Теодора Рєзвого стало широко відомим в Україні і світі близько року тому, коли цей відважний молодий чоловік ризикнув один на веслах перепливти океан. За подорожжю маленького човна «Одеса» від Канарських островів до Барбадосу стежили тисячі людей. На всьому пострадянському просторі тільки дві людини змогли кинути виклик стихії — океанські веслярі, росіянин Конюхов та українець Рєзвой. Сьогодні Теодор Рєзвой готується до нового походу. Днями він вилітає до Лондона, а звідти до Нью-Йорка, де повинен розпочатися його новий перехід через Атлантику. Перед відльотом він погодився відповісти на декілька запитань «Дня».

— Дозвольте спочатку висловити щире захоплення вашою мужністю і побажати успіхів у новому поході. З моменту закінчення вашої першої подорожі світ значно змінився. Скажіть, як ви ставитеся до подій на Близькому Сході?

— Мені складно бути до кінця об’єктивним у цьому питанні. На травень — червень заплановано мою подорож човном із Нью-Йорка. Загалом я проти будь-якої війни. Але слід враховувати різні аспекти. З одного боку, загроза терору з боку Іраку. Америка просто взяла на себе брудну роботу, від якої відмовилися інші країни. З іншого боку, війна почалася без видимих причин, докази загрози так і не були представлені, було проігноровано думку ООН. Але найголовніше те, що в ході війни неминуче загинуть мирні жителі. Я — не політик і не політолог, але мені здається, що така війна може призвести до об’єднання арабського світу проти Америки, навіть тих країн, які раніше дружили з нею. А це може обернутися третьою світовою. У свій попередній похід я вилітав із Лондона 12 вересня, наступного дня після терактів у Нью-Йорку. Мені тоді здавалося, що світ готовий обрушитися. Але не було відомо, як відреагує Америка, а головне, не було конкретного противника. Сьогодні він є. Згідно з проектом я повинен стартувати через пару місяців із Нью-Йорка на Брест. Що станеться з цими містами і світом за цей час, як розвиватимуться події і до чого вони призведуть, думаю, сьогодні не знає ніхто.

— Якби вам за певну суму запропонували вивісити на своєму човні плакат: «Я за війну в Іраку» або «Я проти війни в Іраку», який із них ви б вибрали?

— Жоден. Будь-який лозунг автоматично ділить суспільство на дві половини — «за» і «проти». Свого часу я відмовився через це рекламувати політичні партії. І не тому, що мені не потрібні гроші. Так само діють океанські веслярі з Америки, Англії, інших країн. Наші походи здійснюємо не для якоїсь окремої частини людства, а для всього загалом.

— А що стосується комерційної реклами?

— На відміну від політичної, реклама комерційних структур не ділить суспільство. Для них ми всі споживачі послуг або товарів.

— Чим є ваш новий проект, як буде прокладено маршрут?

— Похід планується від Нью-Йорка до Бреста у Франції, через Атлантику із заходу на схід північним маршрутом. Маршрут складніший за попередній і трохи довший. У цьому районі дуже активне судноплавство. До того ж потрібно встигти пройти після того, як підуть айсберги, але до того, як почнеться сезон ураганів. Якщо все вдало складеться, мій перехід стане ювілейним — сотим вдалим переходом, здійсненим океанськими веслярами. Взагалі маршрут із заходу на схід долали шість човнів — три французьких, три англійських. Багато хто з веслярів загинув на цьому маршруті.

— Теодоре, дозвольте поставити вам запитання, яке ви, напевно, чуєте найчастіше: навіщо вам це потрібно?

— Тут коротко відповісти неможливо. Для мене поняття патріотизм є не порожнім звуком. Мій перший човен називався «Одеса», другий називатиметься «Україна». Я би дуже хотів, щоб і про моє місто, і про країну люди у світі дізналися якнайбільше. На території колишнього Радянського Союзу я виявився першим, хто ризикнув перепливти океан на весловому човні. І те, що це зробив саме одесит, важливо для іміджу міста і країни. Крім того, походи дають можливість на ділі перевірити себе, свої можливості. Адже сьогодні по Місяцю ходило людей більше, ніж на веслах долало Атлантику. Але, головне, — я хочу, щоб мій син міг мною гордитися. У нашому роду Рєзвих усі чоловіки дотримувалися цього принципу. Найіменитішим серед них був мій предок генерал-майор бородінської артилерії. Його портрет висить в Ермітажі. Дід був професором філології в університеті. Я відстоюю цей принцип по-своєму.

— Що найскладніше у ваших переходах?

— Пошук спонсорів. Це забирає багато часу і сил.

— Хто фінансує ваш новий проект?

— У нашому місті є прекрасна людина, директор реабілітаційного центру для дітей- інвалідів Борис Федорович Литвак. Він допомагав мені в організації першого походу, а після нього допоміг вийти на Кабінет Міністрів, познайомив із Володимиром Григоровичем Яцубою. Той дуже зацікавився проектом, узяв на себе пошук спонсорів, організаційні питання, висвітлення проекту в пресі, за що йому велика подяка.

— Ваш перший похід, можна сказати, здійснювали на честь Одеси. Другий буде на честь України. Як, на вашу думку, ставляться до нашої країни у світі сьогодні і що може змінитися в цьому ставленні після вашого походу?

— Будучи за кордоном, я пересвідчився, що прості люди про Україну майже нічого не знають. На Канарах, звідки я стартував минулого разу, збираються багато спортсменів із різних країн. Ім’я України для них почало означати щось тільки тоді, коли вони дізналися, що вона стала п’ятою країною в світі, чий представник сам пройшов Атлантику на веслах. Країна відома тоді, коли у ній є чим гордитися.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати