Шедеври по-новому
У Львові відкрили виставку «Творчість Олекси Новаківського очима дітей»Подію приурочено до 150-річчя від дня народження чудового, завжди і всіма впізнаваного живописця та видатного педагога Олекси Новаківського (1872 – 1835). Про відкриття експозиції «Дню» розповіли у Художньо-меморіальному музеї Олекси Новаківського, де розгорнуто виставку.
Учасники проєкту – вихованці Львівської дитячої художньої школи імені Олекси Новаківського. Вік художників – від 7 до 14 років.
В експозиції представлено понад сім десятків композицій з творчого доробку мадлих митців і мисткинь, які інтерпретували творчість свого патрона, Маестро Новаківського, на власний розсуд. «Портрет Галини Голубовської» (1930), «Азалія» (1913), «Пробудження на тлі образів» (поч. 1910-х) та інші… відомі роботи Олекси Харлампійовича постали для публіки по-новому – очима серйозно мистецьки налаштованих діток.
«Над проєктом працювали близько 130 учнів Львівської дитячої художньої школи імені Олекси Новаківського, – розповідають у музеї. – На виставку відібрали 71 інтерпретацію».
«Ми дали дітям волю, щоб їм було цікаво малювати, – розповідає співкуратор виставки – директор Львівської дитячої художньої школи імені Олекси Новаківського Роман Зьомко.
До 140-річчя Олекси Новаківського частіше малювали “Автопортрети”. Цьогоріч їх чомусь не обирали, натомість вподобали багато характерних пейзажів, наприклад зі собором Святого Юра. Ми навіть зробили блок графічних і живописних робіт зі зображенням цього храму. Хоча є також багато цікавих портретів». Директор школи додає, що діти малювали здебільшого у графічних техніках: туш, перо, розмивка, графіт, комбінації, а також використовували гуаш.
Керівник Школи Новаківського також говорить про те, що представлені на виставці роботи – напів самостійні, бо створені під онлайн керівництвом викладачів. А виставка передусім цікава тим, що є самобутньою, бо це є справді дитяче бачення творчості Олекси Новаківського, її вільна (несилувана) інтерпретація.
Варто зазначити, що Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського прихистив тільки частину творів, створених у проєкті до ювілею Майстра. Ті ж, що не ввійшли до експозиції музею, розмістили в художній школі, де теж триває виставка, присвячена Новаківському.
Куратори показу «Творчість Олекси Новаківського очима дітей» – генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан та директор Львівської дитячої художньої школи імені Олекси Новаківського Роман Зьомко.
Працівники Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського запрошують на виставку молодих талантів, обіцяють, що це буде дуже цікаво і, звичайно ж, зазначають, що подбають про безпеку відвідувачів у разі повітряної тривоги – розкажуть і покажуть, як пройти у найближче укриття.
Тетяна КОЗИРЄВА, «День»
Фото «Дню» надали організатори проєкту
Author
Тетяна КозирєваРубрика
Тайм-аут