Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Шевченко революційний

Лілія Тимошенко: «Думаю, якби він жив зараз, то стояв би в перших рядах на барикадах»
14 травня, 17:08

Шевченко в костюмі супермена, Шевченко з битою і в балаклаві, Шевченко палить шини на вулиці Грушевського — так  зобразили поета під час цьогорічної революції сучасні українські художники. За програмою проекту «Зазираючи у вікна» Київського благодійного товариства ці картини були розміщені у вікнах колишнього корпусу готелю «Козацький», що у провулку Шевченка. За словами куратора Київського благодійного товариства Олесі Остаф’євої, це місце було обрано не випадково:

— Для проекту ми шукаємо приміщення, де забиті вікна і ніхто не живе, щоб можна було без шкоди закрити їх картинами. Таке приміщення ми знайшли давно. Це провулок Шевченка, напроти цього будинку — музей Шевченка, в якому сам письменник мешкав певний час. Виглядає дуже органічно. Ці роботи — другий етап нашого проекту.  Першим був будинок на вулиці Ярославів Вал, колишній готель «Червона зірка», де в два ряди висять світлини дореволюційних авторів.

На виставці представлено один класичний портрет Тараса Шевченка та шість робіт, на яких Шевченко зображений крізь призму Майдану. Організатори виставки шукали картини протягом місяця. Їхні автори — Лілія Тимошенко, Олег Шупляк, Андрій Ярмоленко та Юрій Шаповал. Художники створили ці роботи ще до початку проекту, та й початкова ідея виставки була зовсім інша.

— Перша ідея була — представити Шевченка як художника, — розповідає Олеся Остаф’єва. — Ми шукали кошти (вартість цього проекту становить 6664 гривні), але знайшли їх лише на початку березня завдяки меценатам. Тоді країна пережила всі ці страшні події на Майдані, і, з огляду на це, ми трохи змінили концепцію, щоб показати Шевченка крізь призму Майдану. На картинах він зображений більше не як поет, а як борець.

Найскладніше, за словами Олесі Остаф’євої, було знайти автора картини, на якій зображений Шевченко у касці і з битою. Її намалювала київська художниця Лілія Тимошенко.

— Свою картину я часто бачу на різних ресурсах, на заставках «ВКонтакте», — розповідає Лілія. — Коли я її малювала, не думала, що вона взагалі кудись піде, а тим паче стане популярною. Я її спочатку навіть не підписала. Створила під враженнями від революції. Ми з колегами до річниці від дня народження поета намалювали цілу серію таких картин. Ми хотіли показати, що Шевченко — не старий дідок, яким його завжди показують, а енергійний революціонер. Думаю, якби він жив зараз, то стояв би в перших рядах на барикадах.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати