«Сила долі»… з дому
«INSO-Львів» відповів на виклик COVID-19Учора, 26 травня, симфонічний оркестр «INSO-Львів» Львівської національної філармонії в онлайн-режимі представив новий запис, і це увертюра до опери Джузеппе Верді La Forza del Destino («Сила долі»). Проект реалізований завдяки голові Опікунської ради «INSO-Львів» Лідії Білас.
Ідея запису виникла під час карантину – після першої ж зустрічі колективу в ZOOM. Проаналізувавши можливості інтернет-ресурсів, музиканти разом із диригентом Ярославом Шеметом вирішили взяти в роботу саме вступ до опери
«Сила долі», бо вважають, що це одна з найкращих увертюр Верді.
«Фрагменти з кількох арій, котрі увійшли до увертюри, пронизані гнівом «долі» – ця увертюра доволі коротка, вона драматична, місцями – похмура. Сповнена сили, що пронизує наскрізь, змушує подивитись у вічність, оглянути життя, наче стихія захлинає», – зазначено у дописі на Фейсбук-сторінці «INSO-Львів». – Для нас це унікальний досвід – як технічний, так і професійний, адже запис і репетиції відбувалися в ізоляції одне від одного».
Музиканти особливо наголошують на тому, що тепер, коли світ поступово виходить з вимушеної ізоляції, а в Україні чинний так званий адаптивний карантин, для культури і мистецтва нічого насправді не змінилося, бо вихід на репетиції, а він – в дуже обмеженому складі, аж ніяк не означає, що вже завтра театри, музеї, філармонії, концертні зали прийматимуть публіку. А отже люди творчих професій вийдуть з карантину невідомо коли, а процес відновлення повноцінного творчого ритму життя культурних і мистецьких установ може затягнутися на невизначені терміни і перебігатиме з великими втратами через неможливість створення прем’єр, скорочення штатних розписів, нерентабельність глядацьких залів, неукладання контрактів із солістами та колективами з-за кордону тощо.
Саме тому «INSO-Львів» вважає, що не має права чекати на «кращі часи», бо для артиста симфонічного оркестру така зупинка дорівнює професійній смерті. Музиканти дуже швидко опанували нові технологічні інструменти, провели серію онлайн-концертів з включеннями «наживо», кілька онлайн-майстер-класів та репетицій з диригентом. І вже в квітні почали працювати над продуктом-дебютом, аналогів якому, схоже, нема.
«Принаймні у нашій країні», – говорять в «INSO-Львів». І додають, що карантин – це справді час відкриттів і нових можливостей. А ще – шанс навчитися сприймати світ в інших реаліях, під іншим кутом зору.
Відео нового запису оркестр «INSO-Львів» можна переглянути тут.
Author
Тетяна КозирєваРубрика
Тайм-аут