Перейти до основного вмісту

Талія та стрес

20 серпня, 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Ми сидимо на дієтах, займаємося в тренажерних залах, качаємо прес удома, деякі навіть лягають під ніж пластичного хірурга, щоб добитися плоского живота. На жаль, часто всі зусилля марні, а зайві кілограми повертаються і відкладаються на талії. Останні дослідження показали, що тренування в спортзалі й дієти виявляються безсилі проти гормону стресу, а постійний щоденний стрес відбивається в зайвих сантиметрах на талії.

Проблеми на роботі, незадоволення собою і своїм життям, скандали в сім’ї, звільнення, переїзд, сварливі сусіди, навіть банальні пробки на дорогах — усе це компоненти щоденного стресу, зазначає pravda.ru. Тривалі негаразди та смуга невдачі перероджуються в хронічну депресію. А всі неврози та стреси відкладаються в вигляді зайвих кілограмів саме на животі.

Під час стресу люди поводяться по-різному: хтось заїдає своє горе тістечками й шоколадками, хтось втрачає апетит і їсть на автоматі за розкладом, хтось узагалі відмовляється від сніданку, обіду та вечері, замість цього перехоплює шматки на ходу. Не має значення, що й скільки ви з’їдаєте в стані стресу — результат один — у вас росте живіт. Лікарі називають це центральним типом ожиріння.

Жир у черевній порожнині поводить себе інакше, ніж той самий жир в інших частинах тіла. Черевна порожнина добре забезпечується кров’ю і до того ж має безліч рецепторів, які сприймають кортизол — гормон стресу. Протягом дня рівень кортизолу то підвищується, то падає, але коли ви знаходитеся під постійним стресом, рівень кортизолу високий. Постійні стреси і високий рівень кортизолу призводять до того, що більшість жиру відкладається саме в черевній порожнині.

Виходить, найкраща дієта — це хороший настрій і жодних стресів. Але як цього уникнути, якщо в скаженому ритмі великого міста ми щодня стикаємося з негативом не за своєю волею, а прекрасний настрій можуть легко зіпсувати незнайомі люди в громадському транспорті?

Вихід є — медитація, йога й техніка глибокого дихання. У сучасному світі без релаксації просто не обійтися, щоб не перетворитися в засмикану людину з нервовим тиком і верескливим голосом. Американці, наприклад, уже давно відвідують програми з підняття настрою. Це психологічні тренінги, що суміщають основи йоги з сучасними методами боротьби зі стресом, з умінням відбивати негатив і не реагувати на грубість грубістю.

Існують також продукти харчування, які допомагають впоратися зі стресом і підіймають настрій: риба, горіхи, насіння, жовті й зелені овочі та фрукти. У боротьбі зі стресом особливо показана середземноморська дієта (Критська). Особливо допомагає така дієта в міжсезоння. За допомогою Критської дієти ми вбиваємо відразу чотирьох зайців — знижуємо рівень кортизолу, їмо багаті вітамінами продукти, знижуємо рівень холестерину і втрачаємо зайву вагу. Середземноморська дієта дуже ефективна при центральному типі ожиріння.

ПРИНЦИПИ ДІЄТИ

Скибка свіжого хліба або злаки — на сніданок, приготовані або сирі овочі — на обід та вечерю. Замість рафінованих продуктів — суцільні макарони та рис. Сирі овочі в поєднанні з готовими. Наприклад, свіжий салат і суп.

Їжте якнайбільше свіжої зелені. Додавайте в їжу сушені трави — базилік, чорний перець, кріп і петрушку, орегано тощо. Зелень не лише сповільнює процес старіння, але й запобігає ризику ракових захворювань.

Риба повинна бути на вашому столі, як мінімум, чотири рази на тиждень — білий палтус, свіжа або копчена сьомга, тунець, макрель, сардини, форель. У цих сортах риби високий уміст жирної кислоти «Омеги-3», що зміцнює серце та артерії.

Пісне м’ясо й червоне м’ясо — від двох до п’яти разів на тиждень, порція — 100 грамів. Пісне м’ясо — це шматки м’яса без жиру, вибираючи яловичину, індичку або навіть свинину, зупиніться на невеликому філейному шматочку. Два-чотири яйця на тиждень. Зварені круто або в некруту яйця були й залишаються першокласним джерелом протеїнів.

Молочні продукти — незамінна опція вашого меню. Відмовтеся від цільного молока, молочних десертів і сиру на користь натуральних йогуртів і кислого молока. Норма молочних продуктів — два йогурти й шматочок сиру.

Фрукти — три порції на день. Вино — один келих на обід і один келих за вечерею.

Це не просто дієта, це новий спосіб життя, завдяки якому ви будете повільно, але вірно худнути або підтримувати свою стабільну вагу. Від такого раціону харчування ви будете не лише в прекрасній формі, але і у прекрасному настрої, і зможете перемогти стрес.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати