Творчість Шевченка — у скульптурі
До Черкас привезли брили величиною 2-2,5 куб. м — незабаром тут розпочнеться п’ятий фестиваль «Живий камінь»![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20120726/4129-12-1.jpg)
3 серпня у Черкасах розпочнеться міський фестиваль кам’яних скульптур «Живий камінь». Цьогоріч він проходитиме уже вп’яте. А це означає, що до чотирьох алей кам’яних скульптур у парках міста додадуть ще одну. Якщо минулорічні фестивалі були присвячені козацтву, коханню, спорту і навіть виготовленню кам’яних фонтанів, то нині скульпторам запропонували звернути увагу на образотворче мистецтво Тараса Шевченка.
Тож уже наприкінці літа черкащани зможуть побачити «Циганку-ворожку», «Катерину», «Короля Ліра», «Бандуриста», «Умираючого гладіатора», «Казашку», «Діогена», «Зображення Тараса Шевченка», «Селянську родину» та «Робінзона Крузо». Кожному скульптору організатори дали змогу самотужки обрати той образ, який йому найбільше до душі. Неодноразовий учасник «Живого каменя» львів’янин Андрій Дацько розповів, що його вразив символізм гравюри «Король Лір». «Хотів би поєднати сучасність, рух, спротив... До теми Короля Ліра весь час звертаються, бо вона завжди актуальна, тим паче, що сюжет перегукується із українськими реаліями. На гравюрі Шевченка зображено, як Король Лір іде зі своїм блазнем. Це дуже символічна річ», — пояснив Андрій Дацько.
Відомий черкаський скульптор Микола Теліженко витісуватиме з каменю бандуриста. «Робота має бути знаковою. Завжди, коли роблю козака Мамая чи бандуриста, обов’язково використовую Шевченківські образи. Уже підготував кілька варіантів. Хочу, щоб струни йшли із самої землі і піднімалися до небес. Але сам камінь мені буде диктувати і форму, і пластику. Бо треба не силувати природу, а дослухатися до неї», — розповів митець. З’явиться в Черкасах і свій Діоген. Скульптор Іван Лавриненко вважає, що Тарасові Шевченку «той, хто в бочці сидить», завжди був близький по духу.
Тим часом директор комунального підприємства «Дирекція парків» Олександр Радуцький запевняє, що днями майстри вже зможуть розпочати роботу. «На території деревообробного комбінату майстри проводитимуть попередню обробку каменю. Для цього вже привезли брили розмірами 2-2,5 куб. м. Це піщаник із Вінницької області», — розповів Олександр Радуцький. Після здійснення попередньої обробки кам’яних брил майбутні скульптури перенесуть у парк «Ювілейний», де митці продовжать працювати над своїми роботами, а всі охочі зможуть споглядати за цим дійством.