Перейти до основного вмісту

У Дніпропетровську відкрили пам’ятник Катерині

12 вересня, 00:00

Минулих вихідних дніпропетровці пишно відсвяткували 230-річний ювілей свого міста. І хоча з приводу дати народження одного з найбільших мегаполісів України в істориків немає єдиної думки, міська влада, судячи з усього, веде власне літочислення, взявши за відправну точку один із указів російської імператриці Катерини Другої.

Як і годиться «не першому, але й не другому» місту України, ювілейні урочистості в Дніпропетровську почалися з відкриття масштабних будівельних об’єктів — найбільшого в країні торговельно-розважального комплексу «Міст-Сіті центр», реконструйованої набережної Дніпра зі скульптурами, над якими працювала дюжина майстрів вітчизняного образотворчого мистецтва і нової будівлі Дніпропетровського єпархіального управління УПЦ Московського патріархату.

Будівництво цього об’єкта, покликаного стати форпостом православ’я в південно-східній Україні, тривало чотири роки. Під дахом сучасної багатоповерхової будівлі розмістяться резиденція і канцелярія глави Дніпропетровської та Павлоградської єпархії, актова зала для зборів священиків, книгозбірня з читальною залою, недільна школа і навіть єпархіальний прес-центр, оснащений за останнім словом техніки. Придбати цю обитель священнослужителям допомагали не лише дніпропетровські меценати та спонсори, але й державні мужі — міський голова Іван Куліченко, а також п’ять голів облдержадміністрацій, що помінялися за цей час. Один із них — Юрій Єхануров — прославився почином, який дістав великий резонанс в Україні. Саме він, незабаром після свого призначення, кинув клич про збір коштів на виготовлення бронзового пам’ятника святій великомучениці Катерині — за його словами, покровительці міста Катеринослава, нинішнього Дніпропетровська. Щоб надихнути своїм прикладом інших, Юрій Іванович, порадившись із дружиною, пожертвував на богоугодну справу зі своєї кишені 500 гривень. Майбутнього прем’єра не збентежили звинувачення в тому, що він пішов на поводу в людей, які мріють поставити «замаскований» пам’ятник імператриці Катерині. Проте, в Дніпропетровську тут же знайшлися й ті, хто побачив у бронзовій статуї тонке підлабузництво, уловивши її незвичайну схожість з дружиною Президента Катериною Чумаченко. Як би там не було, але триметрову статую «покровительки» дніпропетровців відлили з бронзи і встановили на фронтоні будівлі, прямо над входом до єпархіального управління.

Заслуги дніпропетровських керівників, у тому числі й Юрія Єханурова, якого нещодавно прийняли до місцевого земляцтва, гідно оцінила УПЦ Московського патріархату. Митрополит Володимир (Сабодан), який був присутній на відкритті будівлі, нагородив їх орденами, не забувши і главу облради Юрія Вілкула. Нагороджений орденом преподобного Іллі Муромця, Ю. Єхануров заявив журналістам, що відкриття пам’ятника Святій Катерині — велика подія. Він висловив надію на те, що тепер дніпропетровські молодята покладатимуть квіти до її підніжжя, оскільки свята є ще й покровителькою закоханих. Проте культ Катерини, завдяки старанням місцевої влади, в Дніпропетровську й без цього міцнішає рік у рік. Не так давно в центрі міста з’явився Катеринославський бульвар, діють однойменна біржа й виставка, а на нинішній ювілей міста «батьки» Дніпропетровська приготували ще одну «родзинку». Під зав’язку свята впливових людей міста запросили на добродійний Катерининський бал, який проходив не десь там, а в колишньому палаці фаворита «матінки- імператриці», найсвітлішого князя Григорія Потьомкіна.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати