Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Львові вперше відбувся лицарський турнір

15 листопада, 00:00
ФОТО ЄВГЕНА КРАВСА

Останнім часом все більшої популярності в Україні набувають змагання та фестивалі клубів історичної реконструкції. Інтерес до слов’янських клубів у Європі надзвичайно великий, адже, на відміну від своїх західних аналогів, наші б’ються по-справжньому. Арена львівського цирку перетворилася у п’ятницю на рицарське ристалище: вперше у місті Лева пройшли змагання рицарів «Сталева ліга-2006».

У гості до місцевого клубу історичної реконструкції «Срібний вовк» приїхали кращі бійці України. Рицарі зі Львова, Луцька, Києва, Одеси, Харкова та Донецька виборювали нагороди в індивідуальних (розряди: меч — меч та меч/щит — меч/щит) та командних боях. Головному турніру передували відбіркові змагання. У фіналі стартували три команди бійців: збірна клубів Західної України, збірна клубів України та збірна Києва. Спочатку відбулися одиночні поєдинки. Тут кращими були столичні воїни-реконструктори. У розряді меч — меч в головному бою Михайло Воронцов з київського клубу «Євро-Союз» переміг свого одноклубника 115-кілограмового велета Олексія Лялюшка. Кращим у розряді щит/меч — щит/меч став Юрій Кужель. Поряд з чоловіками в турнірі на рівних змагалася єдина жінка-воїн Євгенія Омельченко. Титулована одеська «амазонка» — переможниця найпрестижнішого російського турніру «Русcкий воин» у 2004 році, на жаль, дійшла лише до чвертьфіналу змагань.

Не обійшлося без травм: кількість «поранених» воїнів була досить великою. Організатори турніру були змушені внести корективи у групові змагання. У фіналі на ристалищі схрестили мечі збірна Західної України (переважно луцькі лицарі-тевтонці з клубу історичної реконструкції «Тевтонський орден» і львів’янин Віталій Федоришин з «Паладіна») та об’єднана збірна клубів (Київ — Харків — Донецьк — Одеса). У матчі до трьох перемог «західняки» поступилися.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати